Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fotósok akik az utcán fotóznak...

Fotósok akik az utcán fotóznak? Bővebben lent:

Figyelt kérdés
Vannak itt olyan fotósok akik szoktak egyedül fotózgatni az utcán? (akár profik vagy csak úgy hobbi szinten) Nem zavar ha az éppen arra járók állandóan bámulnak, hogy mit csináltok? Lenne kedvem néha erre arra elsétálni, fotózgatni de állandóan néznek az emberek és nagyon zavar :S Hogy lehet ezt leküzdeni?

2016. jan. 4. 13:47
 1/9 acelsziv ***** válasza:
100%

Én szoktam és nem érdekel, ki mit mond.

Egyszerűen állj neki és csináld. Azzal, hogy csinálod szembemégy a félelmeddel és le fogod győzni.

2016. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Topor G ***** válasza:
#1-nek igaza van! De ha embereket fotózol, légy óvatos: [link]
2016. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem egy nagy dolog az utcán fényképezni, elvégre nem a testnedveidtől szabadulsz meg nyilvánosan! Nem kell vele foglalkozni ki miért és mennyi ideig néz. Én legutóbb másfél órán keresztül fotóztam egy helyben egy Timelapse-hez, közel 200 képet. Senki nem szólt be, senki nem lökött fel.
2016. jan. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szarni kell mindenre.
2016. jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én hyperlapset csináltam 1,5 órán át lépésenként haladva a sétányon mondhatni fura látvány volt 600 képet ugyan arról 30cm en ként mozogva de hát na ki nem szarja le :D
2016. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálok én is így állni hozzá és nem foglalkozni az emberekkel :D
2016. jan. 22. 19:02
 7/9 anonim ***** válasza:
zoligyerek megmondta tömören.
2016. febr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szarni kell az emberekre, hanem magabiztosnak és határozottnak lenni. Azzal, hogy néznek, nem kell törődni, de tisztelettel és egyenesen kell az emberekhez közelíteni. Ne lopva és titokban akarj fotózni, aztán úgy csinálni, mintha semmi sem történt volna, mert úgyis látják/hallják, hogy fényképezel és ez már bizalmatlanságot kelt. Viselkedj természetesen, ne szégyeld, hogy fotózol, nézz a szemükbe, ne kerüld a tekintetüket és ha rád néznek, mosolyogj, akár köszönj is rájuk. Ha valaki tiltakozni kezd, akkor vagy állj le vele beszélgetni és kedvesen, barátságosan győzd meg arról, hogy nincs mitől tartania és engedje meg, hogy lefényképezd, vagy ha ezzel nem akarod tölteni az idődet, akkor nyugtasd meg, hogy megértetted a tiltakozását, elfogadod és nem jelenik meg a kép róla. Az esetek többségében ezzel le is rendezted, ha probéma van. Ha belefutsz egy hülyébe, azzal meg úgyse lehet értelmesen beszélni, mindegy mit csinálsz, mert őket nem a tények érdeklik, hanem hogy balhézhassanak egyet és te erre ürügyet szolgáltatsz nekik (de a hülyékkel is meg kell próbálni normálisan rendezni a helyzetet, mert csak ez működik).


A #2 ToporG által linkelt Index cikk (és mások is) nagyon felfújták a PTK változást, messze nem ilyen súlyos a helyzet (maga a változás sem). Ha valaki normálisan viselkedik, ugyanúgy nem lesz baja a fotózásból, mint korábban. Aki meg visszaélt a képekkel, azt eddig is ugyanúgy be lehetett perelni, mint most...


Szerintem ezek a legfontosabb tudnivalók:

[link]

2016. márc. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2016. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!