Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fotósok, milyen fényképezőt...

Fotósok, milyen fényképezőt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Milyen fényképezőt ajánlanátok egy hétköznapi teljesen hobbiból néha fotózó emberkének? Semmi extra, tényleg csak hobbi, de hogy viszonylag szép képek szülessenek.


Max. mennyit ér meg rákölteni és milyen gépre?


2015. nov. 25. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Hát de ne már, most komolyan tőlünk kérdezed, hogy NEKED mennyit ér meg rákölteni?


Láttam itt már sok marhaságot, de ez viszi a pálmát.

2015. nov. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ekkora marhaságot tudtam mutatni neked! Így, hogy sikerült teljesítenem életed vágyát, nyugodtan tovább is haladhatsz!
2015. nov. 25. 22:57
 3/11 anonim ***** válasza:

"viszonylag szép képek szülessenek"

Ez nagy részben nem a géptől függ, hanem aki mögötte áll.

Egy DSLR-el is ugyan úgy lehet egy beégett, zajos, mosott képet csinálni, ahogy egy 40 ezres kompakttal művészit.

2015. nov. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A szép kép tőled fog függeni nem a géptől. Nem a képminőségre gondoltál?

Egyébként ajánlanám akkor a bridge gépeket...

Különösen a Panasonic FZ200-asát (vagy FZ72, de az FZ200 jobb)

Nem tudom részletezzem-e mitől jobb és mivel tud többet egy kompaktnál...inkább most nem. De a lényeg, hogy ha valamelyiket választod akkor adott lesz minden funkció tanuláshoz is.

2015. nov. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kivéve, hogy ennek is légypiszoknyi érzékelője van, ami zajosodik rendesen.


Persze a kérdezőt lehet, hogy nem érdekli, de ezt én nem tudom eldönteni.


Szerintem elég neki egy húszezres kompakt is, a legtöbb hétköznapi embernek azok is megfelelnek.

2015. nov. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, képminőségre gondoltam.

Olyan gyerekjátékokra kellene mint a makro meg egyéb ilyen egyszerű dolgok.

2015. nov. 26. 23:04
 7/11 anonim ***** válasza:

De értsd már meg, hogy hobbiból fotózgatni lehet egy húszezres géppel is meg egy kétmillióssal is.


Hogy neked melyik éri meg, illetve mik az elvárásaid a képminőséget illetően, azt mi nem tudjuk.

2015. nov. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 ThodEE GoD ***** válasza:

Nekem teljes mértékben saját hobbi célra fentartott D5200 as Nikonom van, AF-S 18-55 VRII és AF-S 55-300 VR obival, ezekkel pl nem a legjobb macrozni, erre a célra van Raynox DCR250 előtét lencsém ami a tele obival nagyon jól összejátszik, aztán ha elegem van az automata cuccokból akkor előveszem a Helios 44-2 es obimat és próbálok szép elmosódott hátterű képeket csinálni vagy kihuzattal és 3 közgyűrű segitségével egy 135mm es obival macrozni, na az kihívás főleg ha az embernek nincs stabil állványa, a 6k-s Hama alumínium hulladékom meg könnyű és szép de nem stabil :D


A másik ami fontos a PS használata, szín korrekció, expó korrekció megfelelő képvágás sem elhanyagolható amiket nehezebb visszahozni egy JPG alapanyagból mint egy NEF(RAW)ből.


A kihuzatos obiról és az előtét lencséről kép: [link]

2015. nov. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kinéztem három gépet. Nyilván, ezek még nagyon gyerekcipőben járnak a komolyabb fényképezőkhöz képest. De, melyik a legjobb a három közül? Tudom, hogy van mindegyikhez leírás, de amatőrként nekem még az is teljes mértékben kínai.


NIKON COOLPIX l340

PNASONIC DMC-LZ40EP-K

SONY DSC H300 BRIDGE

2015. nov. 27. 19:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Na mennyivel más így! Két nap és nyolc felesleges komment után végre van valami támpontunk, így már egyszerűbb.


Ebben a kategóriában képminőséget tekintve nincs igazán érdemi különbség, mindegyik gépben ugyanolyan kicsi szenzor van, és az objektívek is kb. ugyanazt tudják. Az egyetlen számottevő különbség talán az optikai zoom, bár szerény véleményem szerint az sem létfontosságú, mert a legtöbb témához közelebb is lehet menni.


Nem tudom, mennyire akarsz komlyabban foglalkozni a témával, ezeken a gépeken még nincs rekesz- és záridő-előválasztás (bár a két utóbbin van teljes manuális mód).


Ha nem akarsz behatóbban foglalkozni a szakmával, csak nyaralást, családi eseményeket, kirándulást megörökíteni, akkor ezek bármelyike tökéletes lehet, az extra szolgáltatások alapján érdemes választani: wifi, magyar menü, hosszabb garancia, stb.

2015. nov. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!