Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fotosok, vagy barki aki ert a...

Fotosok, vagy barki aki ert a kamerakhoz, mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés

Szeretnek venni egy kamerat, most meg csak hobbi fotozasra, de a lenyeg, hgy modelleket fotoznek, szoval az lenne a fontos, hogy ha kepet csinalk, az olyan a4-es meretben kinyomtatva, eles, szep kepet adjon ki.

Tudom,amator kerdes, de segitenetek, hany megapixeltol szamit jonak egy kamera, ebbol a szemszogbol?

egyenlore olcsobb kategoriaban keresek


2015. aug. 27. 12:08
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]

ilyesmi kepekre gondoltam

2015. aug. 27. 12:12
 2/5 Ügyet Lenke ***** válasza:

1. ahhoz, hogy te ilyen fotókat/portrékat csinálj nem elég egy hobbifotós kamera, világítástehnika, jó objektív, jó gépváz kell.


2. A megapixel értéke relatív, mert nagyon függ a szenzor méretétől is amire vetítődik a kép maga


3. A4-es mérethez, hogy szép éles legyen kinyomtatva ahhoz kellenek az előbb leírtak és még egy csomó tapasztalat, gyakorlat, érzék, tudás...


fotóztál már eddig is, vagy csak most kezedenéd el? Ne ugorj egyből ennyire mély vízbe, mert megesznek a fotópiranhák...

2015. aug. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszt.

igen, korabban is fotoztam, de egy egyszeru digitalis geppel.. szerintem lettek jo kepeim, akar kuldhetek privatban is...szivesen fogadok velemenyt :) csak rettenet nehez egy normalis minoseegu kepet csinalni egy olyan kameraval, ami nyilvan valoan nem erre lett kitalalva..

2015. aug. 27. 12:28
 4/5 anonim ***** válasza:

A4-es mérethez nem kell rengeteg megapixel. Ha éles maga a kép, akkor már akár 10mp-vel is ki tudod szépen nyomtatni A4-re. Csak ahhoz az kell, hogy az alapanyag jó legyen.


Küldhetsz nyugodtan képet privátban, szívesen megnézem.

2015. aug. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"hany megapixeltol szamit jonak egy kamera, ebbol a szemszogbol? "


Próbálj meg túllépni ezen a vérpistike pixelbuzzuláson, mert egyrészt zsákutcában fogsz tapogatni, másrészt meg semmi értelme, mert A4-en papíron 5-6 megapixel is kifogástalanul megáll.

Vegyél egy használt dslr-t.

2015. aug. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!