Hány megapixeles a most kapható legjobb fényképezőgép?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy valamelyik okostelefon kamerája 30-40 megapixel között van, de már nem emlékszem melyik volt az.

Most arra lennék kíváncsi, hogy boltban kapható féynyképezőgépek közül melyik a csúcstartó?



2014. dec. 27. 18:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a legtöbb megapixeles a legjobb, az csak a felbontást jelöli, nem a képminőséget
2014. dec. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A pixelek számának semmi köze a fényképezőgép minőségéhez.

Egy 30-40 megapixeles okostelefonnál (pár megapixel felbontóképességű műanyag lencséje mögött elhelyezett érzékelővel) összehasonlíthatatlanul jobb képet készít egy évekkel ezelőtti 10 Mp alatti DSLR.


De ha a boltban kapható gépeket kérdezed, fullframe-es Mamya-hoz vehetsz akár 80 Mpixel felbontású hátfalat is. Csak kb. 30 000 dollár kell hozzá.

2014. dec. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Az EISA szerint a most kapható legjobb gép a Nikon D4s, ami 16 megapixeles.
2014. dec. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Írtátok, hogy a megapixeleknek a kép minőségéhez semmi köze. Akkor mi jelöli, minek van köze a kép minőségéhez?

2014. dec. 27. 20:33
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
Qrvára tökmindegy a gigapixel. A képminőséget meg meg kell nézni. Pl. a lencséknél léteznek objektív mérőszámok, pl. vonalélesség, de hát ki foglalkozik ezekkel? 20 megapixel? Az már szuperjó! Oszt jónapot.
2014. dec. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Menj fel a pixinfo.com oldalra, az index.hu fotós mellékletéből nőtte ki magát.

Nézegessed évekkel ezelőtti DSLR gépek tesztjeit, tesztfotóit teljes méretben. Nagyíts bele, nézz kromatikus torzítást, élességet, képzajt, dinamikát.


Aztán tedd meg ugyanezt egy megapixelre háromszor akkora okostelefon képeivel...


Utána szerintem nem lesz több kérdésed a megapixelekről.

2014. dec. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az túlzás, hogy a megapixelnek az égvilágon semmi köze a képminőséghez, de csak egy tényező a sok közül. Ráadásul csak a szenzor egyik alap tulajdonsága, míg a képalkotásban az optika és a gép feldolgozórendszere is részt vesz.


A képérzékelő egyik fontos tulajdonsága a megapixelben mért felbontáson kívül a mérete, ami utal a fénygyűjtő képességére. Egy 3 x 4 mm-es mobiltelefon szenzoron lehet 40 millió pixel, de azok nem lesznek pariban egy 36 x 24 mm-es képérzékelő 24 millió pixelével minőségben.

2014. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb képminőséget a boltban megvásárolható fényképezőgépek között valahol a középformátumnál kell keresni, de ezek nem annyira elterjedt és elérhető gépek. Több milliós árukkal pláne.


Mindennapos munkára az egyik legjobb képminőséget szerintem a Nikon D800s környékén kapjuk. Valamivel 1 milla alatt. 36 megapixeles, ami kevesebb mint a 38 (41) megapixeles Nokia Lumia 1020, de a Lumia csak a mobiltelefonok között ász, a DSLR-ekkel nincs egy ligában.

2014. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg az a Nokia telefon volt az . Jó, hogy írtad, mert sokat gondolkoztam, hogy melyik is lehetett az.


Mi a véleményetek, melyik a legjobb fényképezőgép márka?

Tudom, hogy nincs olyan, hogy legjobb, de a saját véleményetekre vagyok kíváncsi!

2014. dec. 28. 20:48
 10/17 A kérdező kommentje:
Pl. Sony, Nikon, Canon, Pentax...?
2014. dec. 30. 00:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!