Tippek, tanácsok, hogy mi lehet a fényképezőgépemmel, és mit tehetek vele?

Figyelt kérdés
Olympus c-25 típusú digitális fényképezőgépemmel van gondom. Egyik pillanatról a másikra történt, de nem tudom, mi okozta, és hogyan lehetne helyreállítani. Az objektív része (tehát ami kikapcsoláskor becsukódik, kikapcsoláskor kinyitódik), nem akar rendesen működni: bekapcsoláskor csak szenved, meg kattog, aztán elkezd csipogni, de nem jelenik meg semmi. Előtte már csinálta ezt, de akkor kikapcsoltam és bekapcsoltam és úgy működött, most viszont egyátalán nem akar ezzel a módszerrel rendesen működni. Mivel nem vagyok otthon (értsd: külföldön tartózkodom), nagyon örülnék, ha valaki tud tanácsot adni erre az esetre. Tudom, hogy régi, elavult gép, de nagy szükségem van rá... Elnézést a gagyi és érthetetlen körülírásért, de nem vagyok túlságosan jártas ebben a témában.

2014. aug. 18. 00:32
 1/2 BazsiBácsi ***** válasza:
Így első blikkre valószínűleg az objektívet mozgató mechanika adta meg magát. Javaslom, hogy ne szenvedj vele, inkább vegyél egy új gépet.
2014. aug. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Lens error.. Homokos partvidéken vagy valami piszkos nyirkos helyen jársz, az is lehet hogy csak belement a piszok.. Próbáld meg esetleg óvatosan fogpiszkálóval ki szedni.. Egyik ismerősömnek is ez volt és meg csináltam neki így.
2014. dec. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!