Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Párfotózás - jó tanácsok?

Párfotózás - jó tanácsok?

Figyelt kérdés

ma este egy párt fogok fotózni, de ezelőtt még sosem csináltam ilyet és nagyon izgulok...

bármilyen tanácsot szívesen fogadok! :)



2014. jún. 17. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a fa mögül kinézős giccsklisé beállításokat, az ostoba szelektívszíntelenített borzadályokat és a céltalan fekete-fehér konverziót. Ne a fekete-fehér konverzió, vagy az egyéb effekt mentse meg a képet. Igyekezz úgy fotózni, hogy utómunka nélkül is vállalható legyen (de ne aprózd el, vagy mellőzd az utómunkát). Érd el, hogy úgy viselkedjenek mintha ott sem lennél. Ne állítsd be Őket, hagyd, hogy Ők legyenek a képeken, de főleg ne kérj érte pénzt, amíg nincs meg a megfelelő rutinod, referenciáid, felszerelésed, számlaképességed a dologhoz. :)


Milyen felszerelés áll a rendelkezésedre?

2014. jún. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha a neten nézegetsz hasonló képeket, amik tetszenek, és akkor lesz valami ötleted, nem úgy állítasz oda, hogy lesz, ami lesz.

A pártól is függ, vannak, akik tudnak természetesen viselkedni, mások pedig lecövekelnek, és azt várják, hogy te mondd nekik, mit kell csinálni. Erre fel kell készülni, hogy ne ott dadogj, hogy nincs egy ötleted sem.

2014. jún. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy jó, ha másolással indít. Mindenkit fel lehet oldani, csak elég időt kell eltölteni velük. ;)
2014. jún. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy-két pózötlet még nem hiszem, hogy másolás lenne. Akkor már nem készülnének fotók, mert minden előfordult már korábban.

Nem ismerem a helyzetet, hogy ismered-e őket vagy mi a kapcsolatod a párral. Nem biztos, hogy van elég időd feloldani őket, vagy a kérdező olyan típus, akinek ez megy.

2014. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hát, már túl vagyok rajta :D

mindenesetre... a lányt ismertem, így könnyebb volt, de tény, voltak olyanok h fogtam a fejem h akkor hogy is kéne, mert nem igazán voltak "önmaguk"...inkább kérdezték, hogy mit csináljanak, hogyan álljanak be, ilyenek...

hogy legalább az egyik félt ismertem, ez kicsit könnyített a dolgomon, legközelebb viszont jobban felkéne készülnöm.

azért lettek jó képek is :)

a felszerelés: Nikon D3100, 18-55mm, 55-200mm, 50mm - 1.8

2014. jún. 18. 14:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó lesz az, csak csináld sokat és fejleszd a felszerelésed. :)
2014. jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igy utólag h bejátszottam a képeket, ezért épp h nem vagyok bajban :D mert azért sok van, ami életlen :S
2014. jún. 18. 15:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!