Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mit gondoltok a képemről?...

Mit gondoltok a képemről? (Amatőr vagyok)

Figyelt kérdés

Már egy Facebookos csoportban kitettem a képem ezzel a szöveggel.


" Sziasztok! Nemrég megvettem az első komolyabb gépemet, (a mobilfotózás után számomra mindenképpen komoly :)) Nikon D3000 és jelenleg még csak ismerkedek az alapokkal. Még pár hete én is a klasszikus szöveget hajtogattam: "A fotózáshoz nem kell nagy ész, csak egy gombot kell megnyomni". Most már tudom, hogy nem így van. Photoshoppal már régóta foglalkozok. A következő a helyzet: lefotóztam a cicámat, miközben játszott egy levéllel és sajnos kaptam egy sötét, életlen képet, amin a "modellem" nem nagyon volt kiemelt, inkább a fehér fotel vonzotta a szemet. Viszont nagyon tetszett a beállítás. Próbáltam kijavítani a hibákat és az alábbi kép kerekedett ki belőle. Itt az eredeti kép: [link] Amivel nem vagyok még most sem elégedett: - Talán a szemszín kicsit természetellenes(vagy csak túl sokat nézegettem az eredeti képet, ezért tűnik úgy?) - A túlzott élesítéstől a pofája kicsit zajos lett - Valamiért "meseszerű" hatást érzek a képen, de nem tudnám megmondani, hogy miért (mondjuk ez nem feltételen lehet baj) - A kanapén nem tudtam kijavítani a kiégést. Vélemények?"


Most itt is megkérdezném a véleményeteket. Köszönöm.


Itt a szóban forgó kép: [link]


2014. aug. 12. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fordíts több időt a fotózásra, egy jó képhez jó alapkép kell, ne csak ps-ről szóljon egy-egy kép. Egy jó képhez alig kell hozzányúlni :)
2014. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sajnos a nyers kép rossz fényviszonyok mellett készült, de megtetszett a beállítás, így menteni akartam a menthetőt :) elsősorban a végső képről érdeklődnék :)
2014. aug. 12. 14:53
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
A végső kép pont ugyanannyira értékelhetetlen, mint a nyersanyag. Te a kedves cicádat látod, a néző meg egy életlen képet. Ami nem a művészi hatás fokozásáért életlen, hanem szimplán csak vacak. Túl kell lépni hulladék képek trancsírozásán.
2014. aug. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem az első kép jobban tetszik . Laikusként mondom ,nem rossz fotó ,a cicó pedig tündéri ;-) .
2014. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) igazi kis ördög.

Második légyszi küldj egy képet, hogy kezdőként milyen szinten kéne álljak, hogy ne értékelhetetlen legyen a "munkám".

2014. aug. 12. 15:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A kép életlen, rossz helyen van a fókusz, ez alapvető probléma. Ha ezt magadtól nem látod, és ország-világ elé állsz egy ilyen képpel, akkor hiába minden példálózás.Persze ilyenkor mondhatod azt, hogy te a macska túlsó mancsára is akartál fókuszálni, csak ezt senki sem hiszi el.
2014. aug. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
fotozz.hu-ra tölts fel, elmondják a hibáidat vagy hogy min kéne javítanod. Jó kis oldal.
2014. aug. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 BazsiBácsi ***** válasza:
68%

A nyers képből kiindulva:


-Ha állatot fényképezel (vagy embert, vagy bármi olyt, aminek szeme van), mindig a szemére fókuszálj. Itt látstzik, hogy túlfókuszáltál.

-Légy magaddal szemben kritikus (és ez egy nagyon jó szabály): ha valamelyik képedre azt mondod, hogy "jó kép lett, csak..." - töröld.

-Kerüld a tűző napot, ha közzé szeretnéd tenni a képet. Ezeket a képeket (amik jellemzően erős napsütésben készültek) tárold magadnak, tedd a családi albumba, vagy csak szimplán töltds fel magadnak facebookra az albumodba, ahol nézegetik az ismerősök max. Erős napsütésben ugyanis durvák az árnyékok.

-Ha kicsit is bemozdult, inkább töröld.

-A képtől függetlenül: ha egy mód, és lehetőség van rá, kerüld a beépített vakut.


Így hirtelen ennyi apró tanácsot tudok adni az eredeti képhez. A PS-elt verzióhoz:

-A kontrasztot szürreálisan magasra húztad. Elég lenne a fele is szerintem. De a többi csúszkát se kell agyig rántani (clarity, saturation, vibrance stb, stb).

-A bajszát a macskának a levél mögé tetted. Ezzel csak az a nagy probléma, hogy ebből a szögből nézve a levélnek el kellene mosódva lennie, mint a közelebb eső bajszának.

-A hátteret próbáltad elmosni, és az előtérrelt is próbáltál valamit csinálni. Utólagosan a DOF-ot ne zargasd, mert bántja a szemet. Egy képen nem az a lényeg, hogy a a kép témája teljesen éles mindenhol, mintha f8-f11 közt készítetted volna a képet, a többi meg elmosod PS-sel, mintha f1.8-on fényképezted volna. Nem zavaró, ha a téma nem teljesen éles, de a fókusz legyen ott, ahol lennie kell.

-Egy macskát a jegyeiből ismersz fel: a mintázata, és a szeme színe. A szemével csináltál valamit, mert törvénytelenül zöld, miközben a tiédé inkább sárgásabb. A fején a mintát megváltoztattad a szeme alatt szintén, a fülénél a fekete foltot meg leszedted. Tedd a szívedre a kezed: a képen látható macska a Tiédre hasonlít, vagy csak megmutattad, hogy milyennek szeretnéd látni?


Nem bántásként írtam ezeket a szavakat, és javaslatokat (távol álljon tőlem, hogy valakit megbántsak), de szerettem volna kicsit bővebben kifejteni, hogy miért nem jó ez a kép.


További félreértés ne essék, mikor megvetted a DSLR-em, nagyjából ugyanezekbe a hibákba estem, és én jóval keményebb kritikákat kaptam. Most se vagyok profi fotós, még mindig csak szeretetből fényképezek, viszont ráállt a szemem arra, hogy mi az, amit törlök, mi az, amit gépen tárolok magamnak, és mi az, amit feltöltök netre.

2014. aug. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék azokhoz, akik azt mondják, hogy ha egy képen ennyit kell photoshoppolni, akkor az nem jó kép.

Az felejtős. A magad szórakoztatására játszhatsz vele, de ne pakold ki a netre. Így már természetellenes, "túlmanipulált" lett.

Ha meg van rajta egy ekkora kiégés, amit nem lehet visszahozni (nem tudom, RAW-ban fotózol-e), az eleve felejtős. Engem nagyon zavar, szinte hunyorgok tőle. Ha már kezdetben tudod, hogy életlen a kép, dobd ki. Azon nem lehet segíteni.

2014. aug. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Rendben, próbáltam megfogadni egy-két tanácsot, ezt ma fotóztam, szerkesztettem:

[link]

2014. aug. 13. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!