Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fotósok! Miért van az, hogy...

Fotósok! Miért van az, hogy amikor beszólogatni kell, akkor tolongás van, de amikor értelmes tanácsot kellene adni, csak egy-egy ember válaszol?

Figyelt kérdés
Kezdem úgy érezni, hogy itt mindenki csak kioktatni tud, mert a kezdőknek könnyű beszólni, de ha már valami komolyabb kérdés akad, mindenki sunyít. Minden fotós ennyire nagy arcú? (tisztelet a pár kivételnek)
2014. máj. 26. 22:08
1 2 3
 1/26 Tengor ***** válasza:
90%

Tanácsot nem mindenki tud / akar adni egy bizonyos témában.

Piszkálni viszont bárkit, bármilyen témában lehet, túl sok IQ nem kell hozzá.

2014. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy amikor "piszkáljuk" a kezdőket amögött senki sem látja a jó szándékot és mindenki piszkálásnak fogja fel pedig a többség csak azt unja, hogy azzal degradálják a szakmánkat, hogy kevés vagy nulla tudásal fotósnak mondják/hiszik magukat. Mindenki átesik a " rohadtul jó vagyok és ha kritizálsz féltékeny vagy és nagy az arcod" szindrómán kezdőként, csak nagyon kevesekben van meg alapból az ehhez kellő sz alázat. A kérdésedre válaszolva sokszor olyan triviális dolgokat kérdeznek amik egyértelműek kellenének, hogy legyenek valaki olyan számára aki fotósnak hívja magát.A legrosszabb Huszár nt az amikor azzal akarják megspórolni a tanulásba fektetett időt, hogy itt kérdeznek olyanokról amiről könyvek egész fejezetekben írnak.
2014. máj. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, én nem azt kérem számon, hogy kritizáltok, mert arra szükség van. De időnként úgy tűnik, mintha a legtöbb magát fotósnak nevező csak erre lenne képes. A stílusról még nem is tettem említést. Az alázás nagyon megy, a tanítás vagy a segítés már kevésbé, pedig a hozzáértő megtehetné, ha valóban ért hozzá.

Ez az oldal azért van, hogy az ember kérdezzen. Ha valakinek nem tetszik vagy nem akar válaszolni, nem kötelező.

Nem csak a nagyképűekről beszélek. Nézz körül, hogy a photography-s kérdésnél hányan érezték úgy, hogy be kell szólni, míg más kérdések jó, ha egy választ kapnak.

2014. máj. 27. 08:25
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ez egy olyan terület ahol minden, mindennel összefügg. A válaszok így nagyon hosszúra nyúlnának, ráadásul benne vannak minden ezzel kapcsolatos könyvben/cikkben. A legtöbb esetben linkeljük is ezeket, csak a kérdező általában lusta olvasni/túl nagy ász ahhoz, hogy Ő holmi technikai alapok tanulásával foglalkozzon. Ez olyan mint egy fórum, ahol mondjuk ötvenezer hozzászóláson keresztül beszélgetnek egy témáról (egy adott telefonról mondjuk) és mindig rászólnak az újonnan érkezőkre, hogy olvassanak vissza. Senki nem szereti századszor és ezredszer is leírni ugyanazt, ha az az információ elérhető. Tanulni nem tudunk mások helyett, de sokszor elvárják.


Egyébként hatalmas szakadék van fotós és fotós között is, ráadásul nagyon nehéz belőle megélni, szóval nem annyira meglepő, hogy hatalmas a szakmai féltékenység. Ha pedig ezt megspékeled az újonc részéről az alázat teljes hiányával, akkor máris kész a "nagyképű bunkó fotós".

2014. máj. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Na de épp ezekre féltékeny, akik aztán semmi konkurenciát nem jelentenek?

Én inkább azt mondom, hogy ha nem tud vagy akar normálisan válaszolni, akkor inkább ne tegye. Lehet, hogy valaki szazadszorra is megkérdezi ugyanazt, de akkor tovább lapozol, és kész.

Nem attól lesz valaki bunkó, hogy megunja a hülye kérdéseket, hanem attól, hogy bunkón válaszol.

Igen, vannak elszállt kérdezők, de lehet normális stílusban reagálni vagy sehogy.

2014. máj. 27. 10:50
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi a problémád kérdező?

Eléggé általános kérdést tettél fel. Tudnál mondani egy konkrét esetet, amire nem közhelyes válaszokat vársz?

2014. máj. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nekem csak az általános hozzáállással van gondom. A többség nem segít, csak beszól meg kritizál.

És ilyenkor felmerül bennem, hogy csak a szájuk nagy-e és egyébként nem értenek semmihez, mert a komolyabb kérdéseknél már nem jön annyi válasz.

És mielőtt belekötsz, most nem a "mi az a rekesz" jellegű kérdésre gondolok.


De ha konkrét példát akarsz:

Amikor olyan kérdés érkezik, hogy az illető esküvő fotózással akar foglalkozni, akkor legalább 5-8 ember beszól neki, hogy felejtse el, mert úgysem ért hozzá és ez egyébként is komoly meló (csak azért, mert esetleg meg merte kérdezni, hogy milyen gépet ajánlanak hozzá), aztán kért valaki tanácsot ugyanezzel a témával kapcsolatban (kicsit komolyabb hangon), ott már nem nagyon tolongtak, hogy így meg úgy érdemes, mert nekik mekkora tapasztalatuk van.

Persze, most majd ráfogjátok, hogy azért nem válaszolnak, mert nehogy kiadják az óriási műhelytitkokat, aztán kilökje őket a kérdező a piacról.

2014. máj. 27. 12:23
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Pont az esküvő fotózás egy nagyon rossz példa. Aki GYIK-ra jár megkérdezni, hogy milyen gépet használjon esküvőfotózáshoz, az jobb, ha a pár érdekében inkább kihagyja ezt a dolgot. Nagyon sok kárt lehet vele csinálni, és egy elég nehéz terület. Mellesleg nem is lehet neki értelmesen válaszolni, mert ha azt mondom, vigyen egy Nikon D4-et vagy D800-at, meg mondjuk egy D300s-et tartaléknak, azzal mit tud kezdeni? Pedig ez az esküvő fotózás.


Teljesen máshogy nézne ki a dolog, ha azt kérdezné: "A barátom esküvője lesz egy hónap múlva, szeretnék én is fényképezni, mit, mivel és hogyan kellene?" Erre millió hasznos dolgot lehet mondani, hogy hova álljon, hogy mérje fel a terepet, mi a templomban a fotós illem, hogy ne zavarja a hivatásos stábot, stb. De ilyen kérdés évente 1 van, a többi mind "esküvőfotós".


Lehet, hogy a gond csupán az, hogy a kérdezők egy része nincs tisztában azzal sem, mit kérdez, és bár nem szeretné, de annyira nagyképű vagy elszállt kérdéseket tesz fel, hogy mindenkinek kinyílik a bicska a zsebében.


Vegyünk erre egy más példát: te mit mondanál annak, aki azt kérdezi, hogyan tárjon fel egy tályogot?


Válaszolva a nagy kérdésre: a jól feltett, értelmes, gyakorlati felvetésekre bőven elég az az egy-két válasz, ami jön, mert általában az a helyes megoldás és nem kell rajta vitatkozni. Ilyen helyekre én sem írok be.



Ettől még persze ahogy a kérdezők közt, úgy a válaszolók közt is vannak tuskók, tahók, félkegyelműek és hasonlók. Van pár visszajáró, szinte troll szerű fotós válaszoló, aki mindenhol nagyon beszól, ez együtt jár a netes fórumok természetével. Ha átmész bármelyik másik oldalra, ott is ez van. Meg kell tanulni túllépni rajtuk, pl. azt mondani, hogy nem foglalkozol olyan válasszal, ami nem üt meg egy adott nyelvtani, szóhasználati vagy stilisztikai minimumot.

2014. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: Esküvőt fotózni felelősség. Aki azt sem tudja mivel kezdjen neki, az ne csinálja, amíg nem tanulta meg. Aki tanult fotográfiát és képes megfelelően ellátni egy esküvőfotós feladatkörét - minimum iparos szinten, tehát technikailag korrekt, mindenféle egyediséget, művészi látásmódot nélkülözve - az tudja, hogy milyen eszközökre van szüksége hozzá. Tipikusan arról van szó mait feljebb írtam. Aki komolyabban akar esküvőfotózással foglalkozni és itt kérdezi meg, hogy milyen eszközökre van hozzá szüksége, az azt várja, hogy a szájába rágjanak mindent, az alapoktól és ez nem várható el senkitől, a többség unja. Komolyabb a témába vágó kérdést meg még nem igazán láttam itt.
2014. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem úgy gondoltam én sem, hogy megkérdezi, mit használjon, és másnap megy esküvőt fotózni. Szerintem a legtöbb ilyen kérdés sem így hangzik el.

De aki még kezdő, és vannak céljai, miért ne kérdezhetné meg? Legyen egy elképzelése, hogy merre kell haladnia. Lehet, hogy most még nem tudja, de szertené látni az irányt.

Volt már itt azért néhány 15 éves is, akiket úgy leszóltak, hogy na. Pedig ők még bőven ráérnek tanulni. Miért ne kérdezhetne.

Szerintem az, aki azt sem tudja, milyen gép kell neki, nem fogja elvenni a profiktól a melót. Mindenki elkezdi valahogy, felcsipegeti az infókat, és azoktól a legjobb tanulni, akik maguk is ezt csinálják.

Én elég sok fotóssal szoktam a témáról beszélgetni, és érdekes módon ők nem úgy állnak hozzá, hogy "húzz el, paraszt, nincs neked itt keresnivalód".

Aki tisztában van a tudásával, annak nem kell tartania a kezdőktől.

Mindenesetre érdekes, hogy ezen az oldalon csak ott bontakozik ki hosszabb "társalgás", ahol oltogatni kell a másikat. Értelmes szakmai eszmecserére még nem igazán bukkantam. (jó, tudom, nem itt kell keresni).

2014. máj. 27. 14:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!