Canon 6D-hez melyik obit ajánlanátok? Portrézom nagyrészt. 85 vagy inkabb 100mm?

Figyelt kérdés

Ezzel szemezem:

[link]

Van, aki ilyet használ?


2014. febr. 18. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában egy jó objektív, de nem kifejezetten portré. Lehet vele portrézni, én is szoktam, de ha tényleg papír vékonyságú DOF kell, akkor még FF vázon is f2 alá kell menni. Viszont ha a makró is érdekel, akkor teljesen jó.
2014. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

én pont ezt a kombót használom, és imádom. Nem hiszem, hogy portréhoz papírvékonyságú DOF kellene. Szerintem nagyon jó, éles objektív, és mellesleg kapsz egy szuper makróobit is. Nem bántam meg, ritkán veszem le a vázról. Ha nem izgő-mozgó modelleket fotózol, elég gyors az AF.


Egyébként FF vázra min 85 kell, de inkább több.

2014. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"Nem hiszem, hogy portréhoz papírvékonyságú DOF kellene." Nem kötelező, de természetesen stílus kérdése, hogy ki milyen képi eszközöket szeretne használni. Ha kell a "csak a szeme éles, az orra már nem" DOF, akkor nem jó választás a 100L. Ha nincs ilyenre szükség, akkor mehet, mert már 2.8-on penge éles és nagyon szépen mossa a hátteret. Nekem a AF megevett egy kosármeccset is a limiter kapcsolóval. Mondjuk azt csak poénból próbáltam.
2014. febr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!