Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Főként videózásra szeretnék...

Főként videózásra szeretnék DSLR gépet venni. Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és már 2-3 éve videózgatok meg fotózgatok. Szeretném komolyabban is elkezdeni, milyen gépet ajánlanátok erre? Nem vagyok teljesen kezdő, nagyjából ismerem a fogalmakat, és az alapokat, valamint automata mód nélkül is tudok kezelni egy ilyet. A Canon EOS 600D-hez mit szóltok?

2014. febr. 17. 16:27
 1/6 BazsiBácsi ***** válasza:

Van rá pénzed, hogy vegyél egy DSLR-t, és netalántán javíttasd (egy zárcsere 40e forintnál kezdődik, és nincs rá garancia ha újonnan veszed se! Ráadásul semmilyen garancia nincs arra, hogy pl.: 2 hónap után nem áll be a zár), hogy vegyél drága objektíveket?


Ha ezek közül valamelyikre is nem a válasz, akkor szerintem hanyagold a DSLR kategóriát. Szerintem jobban járnál, ha vennél 50-80e forint között egy komolyabb bridge gépet.


Esetleg leírhatnád, hogy most mit használsz, és mi vele a problémád, milyen plusz szolgáltatások szükségesek?


Ha mindenképpen DSLR-t akarsz, akkor bármelyiket veszed rosszul nem jársz, de ha nincs hozzá jó objektíved (a kitobikat felejtsd el), akkor nem lesz jobb a minőség egy olcsóbb bridge géptől.


((((( azt már meg se merem említeni, hogy a saját véleményem szerint DSLR-rel ne videózzon az ember, nem arra találták ki )))))

2014. febr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A gépre a pénz megvan, plusz egy állványra és egy válltámaszra. (200k-m van, a gép 130+ a többi)

Rengeteg, de tényleg rengeteg videót néztem amit 600D-vel, és stock obival készítettek, hidd el hogy nekem bőven elég. Pl. ezt egy 18-55-ös kit obival csinálták:

http://www.youtube.com/watch?v=Byv1sN7U82c


Ezt néztem ki: [link]


Van egy elég gagyi Olympus X-990-em, ezt arra használom hogy olyan felvételeket vegyek/ünk fel, ahol a kamera megsérülhet, ezért annyira nem fájna a szívem, ha leesik/elázik, ilyesmi. A "fő" gép egy Samsung WB 100, de ez most tesómnál van egy ideje. Amúgy meg iPad-el videózok.

Amire jelenleg szükségem lenne az a variozás, szóval a rendes optika. Svenkelni így is lehet bármivel, de azért más egy jó géppel. Meg steadycamozni szeretnék, oda meg kell valami méret és súly a gépnek.

De amúgy nem értem hogy miért nem videózásra való, mert az összes klipet, kisebb költségvetésű filmet, reklámfilmet, satöbbit, tükörreflexes géppel veszik fel.

Ha tudnál ajánlani egy jó bridge gépet, annak is örülnék.:)

Üdv.

2014. febr. 18. 18:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó választás akár egy 600D+18-55mm IS videóra. Annyi a hátránya, hogy az automata élességállítás videónál nagyon lassú (ott kontraszt alapút használ). Egy fokkal jobb a 650D ezen a téren.


Olyan jellegű, fix beállításos, kézzel élesre állított videókra, mint a linkeden lévő, tökéletes.

2014. febr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, sokkal inkább a 650D.. És egy STM obit nézz hozzá szerintem :)
2014. febr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

" azt már meg se merem említeni, hogy a saját véleményem szerint DSLR-rel ne videózzon az ember, nem arra találták ki "


A Canon direkt a videós platformot fejleszti, úgyhogy ezt cáfolnám. Nálunk egyetemen is a hallgatók 95%-a DSLR-el videózik (mozgókép szak), a maradék 5%-nak van pénze drágább kézi kamerára. Otthoni, beadandó dolgok legyártására jó a DSLR, ha majd egyszer komolyabban akarsz foglalkozni a dologgal, akkor úgyis professzionális gépekkel fogsz dolgozni.

2014. febr. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Okés, köszi!:)
2014. febr. 25. 19:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!