Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Esküvői fotózásra milyen...

Esküvői fotózásra milyen objektívet ajánlanátok Canon1000D-hez?

Figyelt kérdés

Jelenleg kit objektívvel fotózom, de érzem, hogy ideje továbblépni, szeretnék obit vásárolni, de teljesen elvesztem. Segítenétek?


Esetleg olyan ötlet is jól jönne, ami jó portréfotózásra, de az esküvő fotózása közben (templom és az esti vacsora) is sikerrel járhatok.


2014. febr. 11. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Ami portréra és esküvőre is jó, azok a fényerős zoomok vagy fixek. Ha kitobjektívet cserélsz, akkor mondjuk a Tamron 24-70 f2.8 VC-t javaslom. Beltérhez egy kicsit szűk, de egyébként nagyon sokoldalú, kevés fényben is használható.


Olcsóbb megoldás a Tamron 17-50 f2.8 (NEM VC!!!) objektív, de ez portréhoz néha rövid. Viszont még mindig fényerős a teljes tartományon.

2014. febr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Itt alapvetően a váz a szűk keresztmetszet. Vehetsz fényerős obit, de az 1000D már kb iso400 felett zajos. Egy félhomályos templomban, étteremben ez már probléma.


Nem tudom, milyen céllal fotózol, de ha pénzért teszed, akkor ennél komolyabb vázzal kellene nekiindulni.

Ha csak haveri alapon ismerősöknek, akkor a fent említett objektív jó lehet. egy 24-70-nel és egy fix 50mm-rel már kb lefeded azt, amire szükséged lehet.

2014. febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Es a sigma 17-70 f2.8-4 arrol mi a velemenyetek ehhez a munkahoz, meg persze az obirol. De sztem ilyen melohoz egy full frame-es vaz jobban illene. Nem?
2014. febr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Remélem ezzel a felszereléssel nem pénzért vállalsz esküvői fotózást, sőt...
2014. febr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 3-as mondja, ha nem is FF váz, de minimum egy 7D vagy régebbi xxD váz kéne ide, legalább 3-4 fényerős objektívvel (mondjuk 17-55/2.8 vagy 17-40/4, esetleg 20/2.8, vagy 28 1.8, fölé egy 50/1.8 (de inkább 1.4 az USM motor és a felépítése miatt), afölé egy 85/1.8 és telének egy 70-200 F4 kültérre (amíg nincs másik, másodváznak maradhat az 1000D, de egy vázzal eleve felelőtlenség elindulni esküvőzni, nekik ez a nagy napjuk, nem lesz több - jó esetben persze). Nem véletlenül kerül egy közép-középfelső kategóriás esküvőfotós egy egész napos esküvőre vetítve 150-200e Ft-ba alhangon (1,5-2M Ft-os felszerelés, éves szinten 1,5M Ft költség az adókat is beleszámolva stb...)
2014. febr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta h pénzért csinálnék bármit is és az okoskodó válaszokra köszi, de nem vagyok kíváncsi.

Az értelmes válaszokat köszönöm, bár tény, hogy sokkal többre mentem egy olyan helyen, ahol az arcukat vállaló, hivatásos fotósoktól kértem segítséget. Érdekes, pedig ők ebből élnek, mégis sokkal segítőkészebbek!!!

2014. febr. 13. 09:54
 7/10 anonim válasza:
Hali.en a 3-as vagyok es bennem semmi rossz szandek nem volt... Tovabbi sikeres fotozast
2014. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azt az egy választ leszámítva mindenki normálisan válaszolt.

Én sem azt mondtam, hogy ne fotózz, csak azt, hogy pénzért komolyabb felszereléssel érdemesebb nekiindulni.

Egyébként mindenki segített, hiszen mondott objektíveket, amiket érdemes megnézni.

Csak az esetleges nehézségekre hívtam fel a figyelmet.

2014. febr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#4-es és #5-ös vagyok: Semmiféle rosszindulat nem volt a válaszomban, a kérdésre válaszoltam, legközelebb akkor kérdezz ha el tudod fogadni a választ. ;)
2014. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy hidd el (minden rosszindulat és/vagy szakmai féltékenység vagy gőg nélkül írom ezt), hogy a pár is jobban jár és Te is, ha otthon hagyod a fényképezőgéped és hagyod dolgozni azt akinek fizetnek ezért. Egyszerűen zavarod azt akinek a pár fizet a fotóiért/snittjeiért, egyszerűen nem tudsz úgy helyezkedni, hogy ne zavarjátok egymást, belevakuzol, beleAFfényelsz a hivatásos képeibe/filmjébe, belekattogsz a szövegekbe miközben elfelejted átélni a pillanatot. Régebben klasszul lehetett fotózni az arcokat amikor leesett az álluk a menyasszony tündöklése láttán, de ma már mindenkinek az arcát eltakarja a fényképezőgépe/mobiltenefonja/tabletje és közben lemaradnak a pillanatokról. Nem jó egy ilyen varázslatot LCD kijelzőn nézni, legalább is ha élőben is megteheted. ;)
2014. febr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!