Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fotósok, dxomark mérései...

Fotósok, dxomark mérései borzasztó zavarosak és nagyon Nikon pártiak, Ti értitek, mi zajlik ott?

Figyelt kérdés
Barátaim használták gépvásárlás előtt, ránéztem én is, sokkoló volt. Belépő szintű Nikon gépek lenyomtak 1M HUF fölötti Canon gépeket, 3 mondattal definiált tesztekben. Az obi tesztek még durvábbak, pl. a Sigma azonos obijai mindig sokkal nagyobb felbontást adnak Nikon gépeken, mint a Canon párjai, azonos kategóriás gépeken. Ez nyilván marhaság, nem értem....

2013. dec. 25. 09:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy 8 évig dolgoztam fotóriporterként, van alkalmazott fotográfus képesítésem és a cégem tevékenységei közt szerepel a 7420, talán megengedhetem magamnak ezt a jelzőt...
2013. dec. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nocsak, Morgó értelmes választ írt :-). Köszönöm, erre voltam kíváncsi. Visszavághatnák persze az alázásaidra, de úgy veszem, hogy ez az ára, hogy kijöjjön belőled a tudomány...

Az, hogy villamosmérnök vagy, nem lep meg, én is az vagyok és rengeteg amatőr (vagy mostanra profiként ebből élő) fotós is villamosmérnök és/vagy programozó, simán lehet, hogy egy volt csoporttársam piszkálom itt békésen...

A leírtaknak utánanézek, érdekelnek, emiatt is tettem fel a kérdést. Több hivatkozott fogalommal is tisztában vagyok persze, de van, amivel nem. Nyilván hézagos a tudásom, én még analóg fotóskönyvekből tanultam, a digitális gépeket pedig csak használom, meg tudom, ami fotózások közben, profiktól, amatőröktől itt-ott rám ragadt. A saját szintemet nem minősítem, ez a megrendelőim joga, de mivel nem (csak) ebből élek, amatőr a besorolásom. Nem véletlenül írom ezeket.

Az a bajom - és ezt feszegettem a kérdésemmel - hogy nem én egyszerűsítem le a világot, hanem a hivatkozott oldal ad durván leegyszerűsített ítéletet gépekre, obikra. Az ítélet lehet, hogy valós alapokon nyugszik, csak épp nem azt jelenti, mint amit az oldal állít, hogy A váz az 80 pontjával jobb, mint a B váz 50 ponttal.

Hidd el, azok a fotós (vagy annak tanuló) csajok, akik fél éves fotós képzést követően rekeszprioritással fotóznak ISO3200-on, vakus műteremben (mellettem állt a hölgy, kezében 1M HUF), éppúgy böngészik a dxomark-ot és hivatkoznak rá. Épp azért, mert egy rendes, részletes teszt pl. a dpreview-n már hosszú, bonyolult, nem olvassa végig, a dxomark a három adat/szenzor értékelésével áttekinthető.

Továbbra is azt gondolom, a dxomark abban a formában, ahogyan ma létezik, erősen dezinformál, mivel valós adatokat teljesen más színben tüntet fel. Épp ezen akadtam ki és emiatt írtam a kérdésem.

2013. dec. 30. 20:58
 13/13 anonim ***** válasza:
#11: A profi egyedül azt deklarálja, hogy ebből él. Ezért írtam amit írtam, a többség sajnos a minőséggel vagy valamilyen színvonallal köti össze -tévesen-. Sajnos a legtöbb magát profinak mondó illető annyira reális profiként a belépő amatőr felszerelésével és ugyanilyen szintű tudásával mint Kiszel Tünde agysebészként. Persze ez rád nem (feltétlenül) vonatkozik, csak akartam jelezni, hogy mást jelent a szó mint amire használtad.
2013. dec. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!