Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » HDR képs fényképezQgépet...

HDR képs fényképezQgépet vennék. De mire kell odafigyelnem? Tükrös, vagy elég a sima digitális?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy fényképezQgépet. Még nem volt komoly, de ha veszek, gagyit nem szeretnék. Eddig telefonnal fotózgattam, de nem tartom praktikusnak, és aminQség nem az igazi.


Ami a lényeg, mindenképpen ceruzaelemest szeretnék.

Mgfordult a fejemben, h tükröst veszek, de nem értek hozzá. Viszont szeretek fotózni.


Köszönöm.



2013. aug. 25. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:

DSLR gépből nincs ceruza akkus, ezek mind saját akkuval rendelkeznek.


Elég lenne akkor egy bridge gép is, amik bírnak manuális beállításokkal - mert a HDR-hez ez kell.


A Fuji S4300 egy ilyen gép - manuálisan is lehet állítani és AA elemmel/akkuval működik.

Vagy a Canon SX160IS - ez kompakt méretű, de szintén manuális lehetőségek is vannak benne, szintén AA akkus/elemes.



HDR-t önmagában egy gép sem tud. A HDR-hez minimum 3 azonos kép kell, csak más-más expókkal. Magyarul kell egy normál, egy a normálnál világosabb és egy a normálnál sötétebb kép. Ilyenkor célszerű állványra tenni a képet, hogy minél pontosabban össze lehessen illeszteni.


Utána neked kell számítógépen a min. 3 képet összerakni HDR képpé. (Pl. a Photomatix Pro-val megtudod csinálni, de nagyon sok más program is képes erre)

2013. aug. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem, nincs olyan gép, ami egyszerre tudna HDR képeket készíteni, anélkül h én órákat illesztgetném a képeket PC-n?
2013. aug. 26. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem órákig kell illesztened, csupán egyszerre behúzod azt a min. 3 képet a programba, és az egy pillanat alatt összeilleszti neked.

Utána neked csak a mértékeket kell beállítanod, a hatásokat stb...

2013. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szomorú vagyok, abban a hitben éltem, vagyis bíztam benne, h létezik olyan készülék, ami meg spórolja nkem ezt az idQt, abbol kiindulva, h telefonra gond nélkül tudok letölteni ilyen programot. És ott nem kell illesztgetni a képeket. Ez h 3 képet kell löni, egy csendélet fotózásánál nem okoz gondot, de ha pl. egy családi pillanatot szeretnék meg örökíteni, már problémás.


A választ köszönöm.

2013. aug. 27. 20:24
 5/8 anonim ***** válasza:

De családi pillanatot miért szeretnél HDR-be?

Embereken nem szép a HDR, csak a táj/városképeken, ott is akkor, ha nincs agyon effektezve.


Az illesztést a programok elvégzik helyetted, neked már csak utána a HDR mértékét és egyebeket kell beállítanod rajta.

2013. aug. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyszerüen nem akarok vacakolni, nem akarok azzal foglalkozni, h PCn összedolgozzam a képeket, akkor sem ha ez pillanatok alatt megvan. Nem akarok 2-3 képet készíteni. Egy képet akarok kattintani, és az legyen HDR. Ennyi.


Egyébként mostanában osk idöm nincs arra, h jobban körüljárjam ezt a témát, de úgy tudom, videokamera már létezik,, ami HDR-ben vesz fel. Ebböl kiindulva fordult meg a fejemben, h talán fényképezögp is van.


Köszi a választ.

2013. aug. 28. 21:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy vannak ilyen HDR hatású effektek a kamerákban/gépekben alapból, de az csak egy HDR-szerű effekt, a valódi HDR bizony több képből áll.
2013. aug. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A HDR-nek nem az a lényege, hogy a gép rakja össze, hanem az, hogy a fénykép alapján TE magad választod ki mi milyen legyen!


Kicsit olyan ez, mintha egy mostani térhangzású TV-t akarnál összehasonlítani egy házimozi rendszerrel. 2 hangszóróval elől nem fog tökéletes háttérhangot adni, akárhoigyan is kísérleteznek vele. Csak imitálni tudják.


Ha szeretsz fotózni, akkor bele kell ásnod magad és rá kell szánnod az időt is. Különben hiába szeretsz, nem lesznek "szép" képeid.

2015. márc. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!