Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőt ajánlanátok...

Milyen fényképezőt ajánlanátok egy kezdő fényképezősnek?

Figyelt kérdés
Igazából ez lenne az első fényképezőm, valami komolyabbat szeretnék de nem túl drágát, elsősorban természetet szeretném vele fényképezni.:)

2012. máj. 1. 20:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Am milyen telóval lősz?
2012. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Igen, utólag jöttem rá hogy ott vannak a drótok...Samsung Galaxy Ace-el, 5mp-eles kamerája van.:SD


Hű ezeket a szakszavakat még nem nagyon ismerem, de előbb-utóbb ebbe is belejövök.

2012. máj. 3. 20:14
 13/23 A kérdező kommentje:
MOndjuk ezt a harmadolóvonalat nem nagyon értem.
2012. máj. 3. 20:16
 14/23 anonim ***** válasza:

Előttem szólónak igaza van. Kezdő fotósként a leglátványosabb fejlődést az aranymetszés alkalmazásával érheted el.


[link]


Nagyjából annyi a lényege, hogy a fő témát nem a fotó közepére helyezzük, hanem (a témától függően) valamelyik oldalra kitolva.


Pl.: Egy futó embert nem teszünk a kép közepére, hanem a futás irányával ellenkező oldalra szerkesztjük.


[link]


Láthatod, hogy a nő balról jobbra halad, ezért inkább a bal oldalra van szerkesztve. Ezzel eléred, hogy a kép dinamikus lesz, és teret adsz a témának.

2012. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ja, indokolt esetben eltérhetsz az aranymetszés szabályától, hiszen ez is csak egy szabály, ami felrúgható. De úgy rúgd fel, hogy értelme legyen. :)
2012. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Óóó megértettem, köszönöm, ez hasznos volt! Alkalmazni fogom!
2012. máj. 3. 20:39
 17/23 anonim ***** válasza:
Jó dolog, főleg horizontos fotózásnál, meg amikor a téma kisebb, akkor a jobb alsó sarokba, vagy a bal felsőbe helyezd, de mindig a harmadolóvonalak (függőleges és vízszintes) metszéspontjaiba rakd a témát, ha lehet. Üdv.
2012. máj. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Új képem:


[link]


Vélemény?

2012. máj. 6. 17:06
 19/23 anonim ***** válasza:
Figyelj a harmadolóvonalakra !!! :) De amúgy jó ötlet.
2012. máj. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szándékos vignettálás?
2012. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!