Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőt ajánlanátok...

Milyen fényképezőt ajánlanátok egy kezdő fényképezősnek?

Figyelt kérdés
Igazából ez lenne az első fényképezőm, valami komolyabbat szeretnék de nem túl drágát, elsősorban természetet szeretném vele fényképezni.:)

2012. máj. 1. 20:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Ha komolyan érdekel a fotózás, és foglalkozni is akarsz vele, akkor CSAK tükörreflexes gép jöhet szóba. Minden más felejtős.

Egy kit objektív, meg egy alap tele tökéletesen megteszi kezdésnek, ahogy egy belépő szintű tükrös gép is.


Ezt nagyjából 150-170.000-ért tudod beszerezni. Minden gyártónak van belépő gépe. Canon,Nikon,Pentax, stb...

2012. máj. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiképp ne kezdj egy treflexes géppel, mert az még bonyolult lehet. Kezdheted egy alap géppel, amiben tudsz manuális módban lőni, ott ki tudod tanulni/tapasztalni az alapokat, és ha nem tetszik a szakma sokat nem buktál. :) Használtan nézz fényképezőt, ott éri meg, de vigyázz velük, légy körültekintő. Üdv.
2012. máj. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Szerintem azt előre is el lehet dönteni, hogy érdekli-e a fotózás, vagy sem. :)

Szóval ha vesz egy 50-60.000-s bridge gépet, és komolyan nekiesik, akkor nagyjából 3-4 hónap alatt kimeríti a lehetőségeit, előjönnek a korlátok. (hosszú expo-s zaj, érzékenységből adódó zaj, zársebesség, fényerő, képminőség, stb...) aztán meg költhet tükrös gépre.

Tudom...én is megszívtam. :)

2012. máj. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

[link]


ezt nézegettem..vélemény? vagy konkrét ötlet?

2012. máj. 2. 20:32
 5/23 anonim ***** válasza:

Olympusban nem fogsz csalódni, a legszebb színeket produkálja szerintem.

Viszont csak ismételni tudom magam....ha komolyan érdekel a fotózás, akkor 3-4 hónap múlva kinövöd. :)


Egyébként jó kis gép ez, az tény!

2012. máj. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Igazából 19 vagyok, egy 5mp-eles telóval fényképezgettem, főleg tájat, csak megtalálták a képeket, meg igazából engem is érdekel a dolog :)
2012. máj. 2. 21:59
 7/23 anonim ***** válasza:
A kereső hiányzik erről a gépről egyedül, meg egy rendesebb sorozatfelvétel, és tökéletes kis gép lenne, majdnem, hogy jobb, mint egy tükörreflexes. (jó azért nem! ) Én is egy 5 éves olympus ultrazoommal lövök, és eddig a zajosodás és a kicsi (7) megapixel ellenére egy nagyon jó kis gép. Nézd meg zajosodik-e tesztképeken, ott el tudod dönteni, hogy megéri-e. Üdv.
2012. máj. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Ma kattingattam párat (telefonnal!) kíváncsi vagyok mi a véleményetek ezekről a képekről. (Utólag a hegyes képen nem kellett volna a szegély!)


[link]


[link]


[link]


Nekem személy szerint az utolsó tetszik, de kíváncsi vagyok a Ti véleményeitekre is! :)

2012. máj. 3. 19:18
 9/23 anonim ***** válasza:

Én látok benne fantáziát!!!


A telefont rég kinőtted, de ezt te is tudod. :)

Látom, hogy érdekel a dolog...ismételni nem akarom magam gép ügyben...:)

A zajosodás minden kompakt, bridge gépben ott lesz a kis szenzor/nagy felbontás miatt.

A sok ok közül ami még a tükrös gép mellett szól az az, hogy tud tömörítetlen, nyers képet menteni, amit feldolgozni könnyebb, mint a JPG-t. Sőt...feldolgozni csak a tömörítetlen képet lehet jól.


Na...te döntesz... Én megszívtam, ezért írtam.

2012. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed, és kedved/időd tanulni, akkor mehet a DSLR, de egy csomó bridge és uz gép tud már RAW-ba lőni, köztük az énötévesem is. A képek jók, a tájképeknél figyelj oda a harmadolóvonalakra, a másodiknál figyelj arra, hogy ne nyomd az objektívet közvetlenül a nap felé. (Gondolj a nagyító-hangya dologra :)) és figyelj oda, hogy semmi zavaró ne lógjon bele a fotókba, mint például a drótok. A harmadik az nekem is bejön nagyon, ügyes vagy, csak vigyázz, hogyha utómunkánál sokat élesítesz, az kicsit jobban kihozza a zajt. Sok szerencsét! Üdv.
2012. máj. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!