Vajda Gábor kérdése:

Lehet egyben két kérdésem?

Figyelt kérdés

Nos...a téma fotózás.Csak amatőr vagyok és szeretem is csinálni.Aki már tényleg szaki ebben az válaszoljon.Köszönöm.

Sok képet láttam már amin az előtér ugyanúgy éles volt mint a háttér,tehát nagy mélységélességgel készült.Pl. egy autóút,háttérben egy heggyel.A képnek, amit szinte félbevág a háttér...az alján is az útnak a legapróbb részlete is éles.Olyan mint egy békaperspektíva.Lehetséges megcsinálni olyan békaperspektivikus képet tényleg...amin minden éles?...Mert akárhogy próbálkozom vagy az objektív közvetlen közelében lévő dolgok homályosak vagy a háttér...van egy "élességi terület" ami az élességállításkor függőlegesen végigmegy a képen és sehogy nem érem el azt hogy az egész kép éles legyen. Túl sokat akarok?...Tehát éles ami legközelebb van,éles ami a képen oldalt van,és éles ami a háttérben van...ezt szeretném.

NIKON Z5 Obi 28-400 Nikkor.Általában nagy totálban próbálkozom ezzel természetesen de sose jön össze az amit óhajtok...valamit mindig homályosra kell állítanom hogy a lényeg éles legyen.De ha én az egészet élesre akarom?....Lehetséges?... Technikai adatokra számítok válaszként hogy ISO,F érték,rekeszidő érték,zoom-érték...stb.(stb ha van még valami...)


A másik kérdésem az lenne illetve az, hogy éjszaka DE Koncertmegvilágítás mellett ami mondjuk fix (tehát van némi fény a sötétségben ugye) egy város szívében ahol háttérfények is vannak mint utcalámpa...szóval szabadtéren a színpad előtti táncosokat hogy fényképezhetném le úgy hogy tökéletes éles képet kapjak? Nappal rendben van,tudom,mozgásos kép,iso felemel,rekesz vissza és hajrá...de mesterséges fénynél este más mert az éjszaka miatt az iso-t szintén emelni kell plusz a mozgás miatt is...Fényképeztem,ha nem nagyítottam a kész képekre élesnek látszottak és nagyjából jók is.De látszik a mozgás ugyebár és az a cél hogy a "pillanat megfagyjon" vagyis kimerevedjen a képen a mozgás,tisztán és élesen.Itt is technikai tanácsokra számítok...hátha rosszul csináltam valamit.


Mivel úgy tudom hogy F8-on adja a legélesebb képet az objektív,így általában ezen nem is szoktam változtatni.De van amikor kihívások elé nézek mert szeretnék valami különlegeset fotózni és akkor jó lenne tudni mit és hogyan csináljak. :)

Előre is köszönöm!



tegnapelőtt 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. több képből kell összerakni. Lerakod állványra a gépet és csinálsz egy képet amin az út élet, aztán egy másikat amin a háttér és mindkettőnek az éles részét használod fel.


2. rájuk kell deríteni vakuval

tegnapelőtt 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Milyen gyorsan jött a válasz...Köszi! De azért még várok hátha lesz még. :)
tegnap 11:35
 3/4 anonim válasza:
Nem.
tegnap 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sötétben jó képet készíteni, az a fényképezés egyik legdrágább területe. A gépet tekintve full-frame gép kell (általában egy szabványos fokozattal kisebb fényerővel lehet fényképezni, hogy ugyanolyan zajszint legyen bár más területeken meg még kell kompromisszumokba belemenni, például közelebb kell menni). Modern gép kell, amelynél a szenzor zaja kisebb, Jó zajcsökkentő szoftver úgyis kell. Jó autofókuszú gép kell, sötétben is gyors és pontos legyen.

Objektívet tekintve nagy fényerejű, nyitva is elfogadható minőségű típust kell használni (az, hogy az adott lencse 5,6-8 körül a legjobb, az nem látszik a képen, csak tudod). Ilyen például a Canonnál a 100/2, meg a 135/2, vagy az újabb 70-200/2,8.

A fotós pedig akkor lőjön, mikor a mozgásnak holtpontja van. Gyors reflex, előrelátás, stabil kéz, több lövés, mint ami kell, stb.

tegnap 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!