Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tényleg teljesen kiszorulnak...

Tényleg teljesen kiszorulnak a kamerák a piacról a mobilok miatt?

Figyelt kérdés

Ahogy nézem, egyre kevesebben használnak komoly gépeket, mert mindenki mobillal fotózik / videózik, de még a legkomolyabbnak gondolt helyeken is. Már riportot is lenyomnak simán mobillal, amit régen nagy kamerákkal oldottak meg.


+ a fashion weeken és castingokon döbbentem le ugyanígy, mert korábban mindig nagyon figyeltek a minőségre, a fényekre, egy vagon softbox, ledlámpa mindenhonnan, és persze komoly kamerák, gimbalok.

Most meg alig hittem a szememnek, a fotós a falhoz állítva a modelleket lenyomta az egész válogatás fotózását egy mobillal, de már a fény se számított. A kifutón lévő modellek fotózása detto ugyanígy.


És elkezdtem nézegetni a használtpiacot is, hát bizony nagyon durva, hogy az újként 700 ezres kamerát 250-ért kínálják, de ráadásul alig van 1-2.


Tényleg ennyire a mobiloké a jövő és nem is érdemes már komolyabb kamerába fektetni? Mit gondoltok?



tegnap 13:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#8

oké, de és egy budapesti vagy milanoi fashion weeket vajon milyen műfajba és milyen szintre tennéd?

tegnap 16:39
 12/14 A kérdező kommentje:

#3

ebben az a nagy kérdés mindig, hogy van-e rá igény egyáltalán. mert ha a fogyasztók 99%-a úgyis telefonon néz mindent, jobb esetben tableten, és kis %-ban esetleg laptopon (de már ez is szinte alig), akkor tényleg kérdés, van-e értelme a magasabb minőségnek.

ma tulképpen az igényesebb, hosszabb tartalmű youtubereké a félprofi kategória, rajtuk kívül a cinema kategória használ profibb felszerelést. na de hogy egy fashion week se? ezen nagyon leakadtam.

tegnap 16:42
 13/14 anonim ***** válasza:
Csak az alsó szegmens fog kiszorulni. Igényes fotós nem fog maroktelefont használni fotózásra. Hasonlítsd már össze egy tükörreflexes gép objektívjét egy maroktelefonéval. Az átlag prolinak jó fotózásra a telefonja, egy profinak nem.
tegnap 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

13

én mindezt értem, én magam is hordom a jó nehéz kamerát a sok kiegészítőjével.

és pont ezért döbbentem le azon, amit láttam. és hidd el, nem csak prolik voltak ott! nem akarok márkákat írni, de szóval neves divatcégek fotósai, akik amúgy tavaly és előtte még ugyanúgy komoly gépekkel fotóztak. most meg nyomkodták a mobilokat, nekem is új volt. kb csak engem néztek hülyének a kamerával :)


hát megvallom, nem tudom. nekem az a meglátásom, hogy a rohanó világ és ez az egész tiktok és insta -központúság miatt itt kötnek ki a profik is. hát fene tudja. csak azért kérdeztem főleg, hogy mennyire érdemes egyáltalán itt milliós tételeket ebbe fektetni, mert egy szintén nevesebb fotós pl alig negyed áron dobálja ki a cuccait, és teljesen el vagyok hűlve ...

És mindez igaz a videós világra is, mióta bejött a DJI -3 a 2db mikrofonjával, láttam studiófelvételeket is ezzel, és a "régi" nagy kamerákat, audio keverőt stb eladták. a válasz: ez sokkal egyszerűbb.

tegnap 18:47
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!