Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tényleg teljesen kiszorulnak...

Tényleg teljesen kiszorulnak a kamerák a piacról a mobilok miatt?

Figyelt kérdés

Ahogy nézem, egyre kevesebben használnak komoly gépeket, mert mindenki mobillal fotózik / videózik, de még a legkomolyabbnak gondolt helyeken is. Már riportot is lenyomnak simán mobillal, amit régen nagy kamerákkal oldottak meg.


+ a fashion weeken és castingokon döbbentem le ugyanígy, mert korábban mindig nagyon figyeltek a minőségre, a fényekre, egy vagon softbox, ledlámpa mindenhonnan, és persze komoly kamerák, gimbalok.

Most meg alig hittem a szememnek, a fotós a falhoz állítva a modelleket lenyomta az egész válogatás fotózását egy mobillal, de már a fény se számított. A kifutón lévő modellek fotózása detto ugyanígy.


És elkezdtem nézegetni a használtpiacot is, hát bizony nagyon durva, hogy az újként 700 ezres kamerát 250-ért kínálják, de ráadásul alig van 1-2.


Tényleg ennyire a mobiloké a jövő és nem is érdemes már komolyabb kamerába fektetni? Mit gondoltok?



tegnap 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem.
tegnap 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem fogja leváltani. A profi munkához édeskevés egy telefon kamerája.
tegnap 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Potyondi Gergely ***** válasza:
0%

Az ólcsobb kamerák és fényképezőgépek, amik kb 20 000 - 100 000 Ft-ba kerülnének, azoknak a többsége lehet, hogy kiszorul, de a nagyon drága fényképezőgépeket nem fogják kiszorítani szerintem.


Egy 200 000Ft-os mobil valószínűleg nem fog olyan jó képet csinálni, mint egy 2 000 000Ft-os profi fényképezőgép.

tegnap 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
Egy mobil sose fog olyan jó minőségű felvételeket készíteni, mint egy kamera, fizikailag sem lehetséges.
tegnap 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Pár éve vettem egy mezei kis kamerát, 60 ezer körül volt akkor. Azóta is használom, főleg ha távolabbi dolgot szeretnék lefotózni. A telefon kamerája okés, de zoomolásnál már nagyon megsínyli a minőség, míg a kameránál ugyanolyan mintha nem is zoomoltam volna. Ha fontos hogy szép legyen a kép akkor egyértelmű hogy a kamerát fogom kézbe, nem a telefont.
tegnap 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tegnap egy kis katasztrófaturizmus után felmentem a várba. Rengeteg embernek a nyakában több milliós masina lógott, de olcsóbb tükörreflexes digitális gépek is voltak kézben.
tegnap 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, de nagyon úgy tűnik, hogy már nemcsak a kompakt gépek kezdenek eltűnni, és ez persze egyáltalán nem azt jelenti, hogy bizonyos területektől eltekintve összemérhető a teljesítményük, bár nem vagyok fotós. Viszont sok hivatásos valószínűleg így gondolja, vagy egyszerűen nincs pénze a félmilliós telefon mellé még egy rendes kitre is.

Én megdöbbentem, amikor egy filmben azt láttam, hogy a jól kereső "instás influenszer" vagy modell is elintézi a képeket egy iPhone-nal a luxus hajóúton, amire a nem fotós barátját kéri meg. Bár lehet, hogy ott tényleg nem számít, és azok a képek sem rosszak (jobb esetben).

tegnap 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 kornel1980 válasza:

A casualban igen, ahogyan már elő sem hívatnak képet, nem nyomtatják ki, nincs fényképalbum, esetleg egy digitális keret, vagy lementve valami pendrive-ra.

A legtöbb embernek elég a telfonján a kép, esetleg fércbúkon.

Profi fotózás más kávéház. Onnan nem egy tükörreflexes gépet nem fog kiszorítani egy okostelefon sosem.

tegnap 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
Egykori fényképész tanárom meghatározás volt a Mancika szoborral műfaj. Arra bőven jó a telefon.
tegnap 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

ha nem is a műtermi, legprofibb fotózásra / videozásra gondolok, mert ott nem kérdés ez valószínű, na de ha már egy fashion weekes eseményen, ruhabemutatós kifutókon is a mobilokat látom, szépen a kerettel, a rátett mikrofonnal, esetleg lámpával, hát bizony nagyon elbizonytalanodok.

csak mert konkrét példákat ismerek divatcégekkel, akik 10 éve még a másik véglet voltak, azaz a softboxoktól nem lehetett mozdulni és nagyon komoly gépekkel fotóztak/videóztak reklámanyagot, és ma meg nem látok ilyet.


nagy kérdés, mit nevezünk profinak, de tény ami tény, új kínálatban is sokkal kevesebb számú modell jelenik meg. én Sonys vagyok pl, és sokkal kisebb a kínálat.

a már nem turistakategóriás gépek is tűnedeznek el, a turista felső rétege már eltűnt.

hozhatnék sok konkrét példát, hogy én mit látok, mi az, ami eltűnik teljesen, de valóban, valaki írta, hogy a kompaktok pl igen. pedig micsoda minőség pl egy sima kis Canon G7x is, és nem is olyan rég még sztár volt a maga műfajában.

na de már a Sony AX700 - szintű kamerák is kivesztek, és talán az Alfa számít belépőnek. viszont ahogy a # 7-es írta, igen, van némi kapcsolatom ilyen emberekkel is, és insta- tiktok-felületre egyértelműen csak az Iphone és kész. nekem is meglepő, de még szakmai szemmel is olvastam anyagot erről, hogy nekik ez miért sokkal előnyösebb. persze elsődleges szempont a kezelhetőség, nem követelmény a hozzáértés, és hogy zoomolni pedig ezekben a képeken, videokban úgyse kell. bár zoomolni profibb területeken egyáltalán nem szoktak ahogy tudom.


de csak keressetek rá marketplacen a kamerákra (most együtt értem a fényképezőgépeket és videokamerákat) és szinte seemi sincs.

tegnap 16:32
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!