MILC-nél milyen gyakran ajánlott az érzékelőtisztítás?

Figyelt kérdés
A "tükörnélküliben" gyorsabban bekoszolódik? Gyakori objektívcserénél szerintem félő hogy igen. Ti magatok szoktatok otthon érzékelőt tisztogatni? (Sony A7)

2020. okt. 15. 19:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én jártam már úgy, hogy a kijelzőn nem vettem észre, hogy pont zavaró helyen van egy pötty. Szerintem megéri néha csak úgy rámenni a tisztításra, nehogy már késő legyen és pont egy fontosabb sorozatnál bekövetkezzen a baj, csak még mindig remeg a kezem tisztítás közben:D
2020. okt. 26. 19:04
 12/17 anonim ***** válasza:
nem csak a kijelzőn érdemes megnézni a képeket, hanem nagyban monitoron is. a fontosabb sorozat előtt pláne érdemes ellenőrizni, hogy érdemes-e takarítani.
2020. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

csak úgy értettem, hogy nem megoldás, ha csak fotózol, fotózol, aztán ha már rossz lesz egy sorozat, akkor tisztítani kell, olyankor késő...

erre reagáltam: "Nem kell tesztelgetni állandóan, ez hülyeség. (10-es)

2020. okt. 26. 19:17
 14/17 anonim ***** válasza:
tök jó átmenet van a két véglet között (egyik véglet, hogy állandóan tesztelgetsz, a másik, hogy sosem tesztelsz). a tervezhetően kiemelten fontos (és főleg a világos, sok égboltot mutató) képek előtt érdemes tesztelni, hogy vajon még elég tiszta-e, egyébként meg nem kell állandóan külön tesztelni, csak meg kell figyleni, hogy a kevésbé fontos, de elkészült képeken már látszik-e valami gyanús.
2020. okt. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#13: Ha objektívet cserélsz és belemegy egy nagyobb porszem, akkor ugyanúgy késő, tehát ugyanott tartasz az állandó tesztelgetéssel is.


A normál porosodás jellemzően úgy néz ki, hogy az egyik fotósorozat után észreveszel a fényképeken egy homályos foltot, ami minden fotón ugyanott van, ebből jössz rá, hogy valahol poros vagy koszos volt valami, egyébként az is elképzelhető, hogy ha nem nézegeted és tényleg nagyon apró, akkor észre sem lehet venni, mert beolvad a zajba. Azután a fényképeken egy kattintással kiszeded a foltot, utána kitakarítod a fényképezőgépet és használod tovább, ennyi. Hiába tesztelgeted paranoiáson minden egyes fotózás előtt, semmit nem előzöl meg vele és nem hirtelen több száz folt lesz a képeken. Sivatagi környezetben meg eleve elővigyázatosnak kell lenni, letakarni minden nyílást (ha megoldható, zárt objektívet használni), nem cserélgetni az objektívet terepen, stb.

2020. okt. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ez attól függ milyen környezetben, hányszor cserélsz obit.

Egyébként ha aggódsz hogy elrontod, szakszervízben tisztítják.


Fontos tisztítás elött rakéta fúvóval menj át a szenzoron.

2020. okt. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Ne fotózz soha porban. Ott használj inkább telefont!
máj. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!