Mire kell figyelni egy belépő szintű DSLR fényképezőgép vásárlásakor? Mely tulajdonságok a legfontosabbak?
Tényleg nehéz az esetedben őszinte tanácsot adni úgy, hogy ne bántsalak meg.
De... A fotózáshoz nem valami kibszott dára masina kell, amin kézzel tekergetik a lencsét a fiatalok, hanem látásmód. És hogy még jobban belemenjek a lelki világodba, a tanfolyam épp annyira gagyi, mint amikor indiai jógik azt hirdetik, az ő fejenállási gyakorlatuktól világosodik majd meg az alany.
Szóval első körben visszakérném a tanfolyami pénzt, aztán keresnék a hülyegyerekemnek egy levetett dslr-t. Lehet 10-15 éves is, kapni fogsz ilyet 30-40 ezerből. Aztán megkérném, hogy mutasson fel valamit.
De tényleg vicc, amit a kibszott drága lehúzós fényképezőkkekl szenvedtek.
Bár még egy őszinte megjegyzés, pont a dilinyósoknak fejlesztették ezeket.
15:
30-40 ezerből kitobival nagyon leharcolt gépeket lehet kapni, ráadásul olyanokat, amik semmivel nem tudnak többet, mint a belépő újak. Tudom, mert nekem az első egy 300D volt néhány éve, amíg tönkre nem ment, és javítani már nem érte meg. Na, az konkrétan sokkal kevesebbet tudott, mint egy új 4000D, nem csak a szenzor meg a szoftver volt elavultabb, de pl. kevesebb fókuszpont, több tárcsája nem volt, stb., stb.
A Canon-nál előbb utóbb zavarni fog hogy egy F@S az obi élessége.
A Nikonhoz egész jó obit adnak. Igaz ára is van.
Szerintem először is döntsd el hogy éles fix obikkal akarsz fotózni vagy kompromisszumos zoommal. És ennek alapján nézegess gépeket.
A Nikonnak pl. van még egy tűrhető áron kapható 50mm f1,8 as objektívje amivel már egész jó obi készleted lenne a kezdéshez.
Persze döntened neked kell mire van szükséged. De a Canon-hoz csomagolt objektív nagyon gyenge
17:
Leírta, hogy a gyerekének kell tanuláshoz. Nyilván jobb a Nikon fix obija, mint a Canon zoom alapobija, de kezdőnek utóbbi célszerűbb, mert több dolgot tud tanulni vele, aztán később lehet venni fix fényerős obikat is, ha arra van igénye.
Hát, utána kéne járni, de amikor az első IS-es Canon kitobjektív (18-55) megjelent, akkor a tesztek szerint az jó minőségben oldotta meg az optikai feladatokat, míg az akkori DC jelűek meg a közvélekedés szerint csak a "F8-ra rekeszelve szódával" kategória volt.
Azóta megjelent az IS II változat, megjelent az IS STM, és a DC oldalon meg a III.
Lehet, hogy most is úgy van, hogy az IS-es variánsok jó (jobb) képeket adnak. Én a fenti limitált tudás birtokában is csak olyant vennék.
Hozzá meg használtban kéne csapni egy 50/1,8-ast, durván egy tízesért, és akkor tud különbséget is tenni, nagy fényerővel dolgozni, meg rugékonysága is van a zoom miatt.
Annak a tudatában, hogy mire a fotóstanfolyamra eljut, praktikus lesz még egy telezoom beszerzése is.
Magam részéről hülyeségnek tartom a fotóstanfolyamokat, mert a (az angol nyelvű) neten minden tenn van, egy pár kulcsszavat kell megálmodni vagy kiizzadni, oszt jönnek az információk. A fotós tanfolyamon olyanok oktatnak, akik ezeket az információkat ismerik. Egy barátom volt ilyenen, és sportot űztünk belőle, hogy a beadott feladat-képekre mondtam, miket mondtak a tanfolyamon. Ráadásul ezek egy része gyilkos baromság. Csak meghallgatni 250 eFt, otthon szörfölni meg ingyé van.
A Mediamarktban én csak olyant veszek, ami máshol nem kapható. Ami máshol is, az általában ott k* drága.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!