Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D5300-as tükörreflexes...

Nikon D5300-as tükörreflexes fényképezőgépem van, ami ha jól tudom, egy belépő/alsóközép-kategóriás gépnek felel meg. Egy felsőkategóriás profi Nikon mivel tud többet? Miben más a specifikációja?

Figyelt kérdés
Írjatok példákat kérlek. Szeretnék világos képet kapni a fotózás léptékéről: hobbi szinttől a profi eszközhasználatig.

2020. febr. 28. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

sokkal gyorsabban működik egy profi gép

profi fókusz és fénymérés

sokkal több beállítási lehetőség van

nagyon alaposan finomhangolni lehet a profi vázakat.

csatlakozási lehetőségben több van egy profi gépen (vakurendszerekhez)

profi vakuvezérlés

több dedikált gomb és tárcsa a gyors beállításhoz

sokkal erősebb váz (fém)

sokkal többet bíró zárszerkezet (többszázezer expo)

általában 2 kártyahely

2020. febr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Full frame.
2020. febr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Szeretnék világos képet kapni a fotózás léptékéről: hobbi szinttől a profi eszközhasználatig."

Hát ez így nem igazán fog összejönni, mert sokkal jobb megoldás lenne a két gép manualjának az összehasonlítása, de csak akkor, ha tudod értékelni, amit olvasol.

Például amit #1 írt, hogy két kártyahely, annak nagy mélységei vannak, a menüben választható beállításokat értve.

2020. febr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

a különbség az közöttük, hogy teljesen más filozófiával, máshogyan gondolkodó fotósoknak csinálják őket. a belépő szint azoknak a fotósoknak készül, akik még ismerkendek a fotózással, ezért jó részük fél vagy teljesen automata módban használja a gépet. nekik minél egyszerűbb gépet igyekeznek csinálni, minél kevesebb kezelőszervvel, hogy kevesebb legyen az esélye, hogy véltlenül elnyomnak rajta valamit, vagy hogy minél kevesebbet kelljen gondolkozni, vajon melyik gombot is kell megnyomni egy funkcióhoz. általában ezeknek a gépeknek az amatőr felhasználói már csak felkészültségük miatt kénytelenek és valószínűleg témáik miatt jobban rá is érnek a beállításokon gondolkozni, újra próbálni, ha nem jól sikerült valami.


a profi gépeket hivatásos fotósoknak készítik, akiknek már sok éves rutinjuk van a gép használatában. ők pontosan tudják, hogy mit miért úgy állítanak be rajta, ahogyan. mivel általában munkára használják, nem ritkán gyorsan zajló, hirtelen változó körülmények között, az is nagyon fontos nekik, hogy a gépet minél egyszerűbben, hatékonyabban tudják használni. nekik nem hátrány, hogy több gomb, vagy tárcsa van rajta, mert mindegyikkel más-más paramétereket tudnak nagyon gyosan beállítani, ami segíti a gyorsabb reakciót és megnöveli a lehetőségeiket, hogy minél jobb képeket tudjanak készíteni, a gép minél kevésbé akadályozza őket ebben.

például a profi gépeken többnyire egyáltalán nincs teljesen automata mód, mert a profik ilyet nem szoktak használni - Programautomata mód van ezeken is, ami a legtöbb dolgot ugyanúgy automatán fényképezi, de szemben a teljesen automata móddal vannak olyan beállítások (például RAW formátum), amiket nem ír felül, míg a teljesen automata mód minden beállítást a gépre bíz, emiatt még a képformátumot is JPG-re állítja akkor is, ha te RAW-ban szeretnél fotózni.


a profi gépek műszaki paramétereikben is komolyabbak szoktak lenni, hogy a professzionális igényeket jobban kiszolgálják. többnyire jobb fénymérőt, gyorsabb AF-et kapnak, több AF mezőt, részletbeállításokkal jobban finomabban hangolható AF rendszert, amivel pl. különböző sportágakhoz különböző témakövetési lehetőségeket kínálnak, hogy te dönthesd el, hogy amikor fényképezel valakit és egy másik dolog eltakarja, akkor azonnal váltson át az új témára, mert ha egy versenyautó megelőz egy másikat, akkor nyilván azt akarod fotózni, vagy inkább kövesse tovább az előzőt, mert te majd őt akarod fotózni, hiszen csak elszaladt a focista előtt egy másik játékos.


többnyire kisebb (többnyire 250 ms helyett 100-150ms körül) az expozíciós késleltetésük (shutter lag) is, hogy a gomb lenyomása után gyorsabban exponáljon. amíg hétköznapi dolgokat amatőrként fotózol, addig ez nem nagyon számít és nem is érzed, de ha pont azt a pillanatot akarod elkapni, amikor a teniszütő eltalálja a labdát, vagy amikor a focista belefejel a labdába és a labda ettől eltorzul, ahhoz jól jön, ha minél kisebb a késleltetése a gépnek.


gyorsabb sorozatfotó képességet kapnak, hogy a gyors eseményekről minél több kép készülhessen egy másodperc alatt, ezzel nagyobb eséllyel legyen a megfelelő pillanatban készült kép. nagyobb puffer memóriát kapnak, hogy több képet lehessen készíteni aközben is, miközben a gép még menti a kártyára a képeket.


lehetnek eltérések a fénymérési módok közt is, például egy időben divat volt némelyik gyártónál, hogy csak a profi gépekben volt 1-3%-os spot fénymérés, míg az amatőr gépekben vagy egyáltalán nem volt, vagy ennél tágabb területtel dolgozott a spot mérés (úgy emlékszem, hogy 7-15% között valahol).


ahogy mások is írták, mivel a profik munkára használják a gépet, kevésbé kímélik, nehezebb körülmények között és valószínűleg többet is használják, mint az amatőrök, ezért a profi gépek zárszerkezetét nagyobb (2-4x) élettartamra tervezik, hogy a nagyobb igénybevétel miatt se hibásodjon meg olyan hamar (és ehhez mérten akárcsak a gép, a zárcsere is jóval drágább bennük), illetve jobb cégeknél még profi szerviz támogatás is van hozzá, hogy a munkaeszközt minél gyorsabban megjavítsák, vagy ha nem tudják, akkor biztosítsanak cseregépet helyette, hogy amíg javítják, addig is legyen mivel dolgozni, mert a munka nem állhat le a gép hibája miatt.

2020. febr. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Pont ilyen választ szerettem volna kapni. Okosabb lettem.
2020. febr. 29. 23:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!