Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Soros kommunikáció használatáv...

Soros kommunikáció használatával kivitelezhető az alább ismertetett megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy eszközöm (legyen arduino uno), aminek az Rx, Tx lábait használnám fel soros kommunikációra.

Szeretnék kommunikálni 3 másik eszközzel (legyen arduino), olyan módon, hogy az első eszköz (master) Tx lábát kötném a másik 3 eszköz (slave) Rx lábára.

Ezáltal ugyanazt az infót küldöm mindegyik eszköznek a masterről. (Majd a slavere megírt program eldönti, hogy akar-e kezdeni valamit azzal az információval amit kiküldtem a masterről)

Ez mennyire kivitelezhető? Vagy miért nem alkalmazzák a gyakorlatban? Nem leltem ehhez hasonló megoldást sehol.

Mindenképpen szeretném így megoldani, ha kivitelezhető és felfűzhetőek az eszközök.

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. febr. 5. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Javaslom nézz után az RS-485 busznak.
2019. febr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Működhet így. Szerintem azért nem alaklmazzák, mert csak egyirányba működk. RS485-tel viszont csak protokoll kérdése.
2019. febr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Megoldható a dsc riasztó keypadja is így működik ráadásul ott oda vissza kommunikáció is megy.

Találsz hozzá sample szoftvert is

2019. febr. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

I2C busz is erre van kitalálva.

Eredetileg Philips fejlesztés, ha jól tudom.

TV és hasonló készülékekben a processzor és a csatlakozó eszközök (tuner, hangerő és egyéb szabályzások) digitális kapcsolatára alkalmazták már nagyon régóta.

2019. febr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szirty ***** válasza:
69%

"Vagy miért nem alkalmazzák a gyakorlatban?"


Széleskörűen alkalmazzák iparban pl.

Profibus DP, Interbus, MPI bus, stb

2019. febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Master-slave kapcsolatra SPI portot használnak még.
2019. febr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szirty ***** válasza:

Úgy látszik valakinek ellenvetése van azzal kapcsolatban hogy széleskörűen alkalmazzák az iparban.

Kifejthetné esetleg írásban is...

2019. febr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Adok egy zöldet, hogy javuljon a statisztikád :)
2019. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szirty ***** válasza:

Nem érdekel a statisztika.

Az érdekelt volna mi volt az ok.

2019. febr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

RS 232 protokollal is alkalmazzák?

Én ezzel szeretném

Nekem jó az egyirányú kommunikáció, az egyes slavere szabott üzenetet máshogy szűrném programon belül.

2019. febr. 12. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!