Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit és hogyan csináljak, hogy...

Mit és hogyan csináljak, hogy ne legyek ilyen szűkszavú?

Figyelt kérdés

Egyszerűen, ha új emberrel találkozom nem vagyok képes úgy kommunikálni, mesélni, mint egyébként szoktam és tudok. Mert alapjáraton megy. De ha "új" emberről van szó megrekedek és bénán érzem magam. Mint egy néma hal. Néha benyögök egy két dolgot, de azt nem nevezném beszélgetésnek. DE ez mindig csak az elején van. Ha megszoktam az illetőt már jobban megy. Minél közelebb állok valakihez annál többet beszélgetek vele. De első benyomásként nem lehetek valami nyitott.. Nem akarom, hogy emiatt csesszem el az új ismeretségeimet és az illető azt higgye rólam nem érdeklem amit mond (mert ugye reagálást ritkán hallhat tőlem).

Mégis mi a megoldás? Mibe kezdjek bele, hogy fejlődjek?



2013. nov. 15. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez normális dolog, mással is így van, velem is.

Hiszem amíg nem tudod milyen személyiség, addig azt sem lehet tudni, hogy a viccelődésekre, egyéb témákra miként reagál. Nem akar rögtön senki sem esetleg megbántani valakit az első beszélgetése alkalmával.

2013. nov. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez rendben is van. De ha mindenki így érezne, senki meg se szólalna és egy ismerkedés beszélgetés nélkül konkrétan el sem kezdődhetne. Nem gondolom, hogy mindenki ilyen. Az illető, akivel próbálok barátkozni, beszél, mesél nekem és én érzem magam kellemetlenül, hogy nem jön szó a számra. Szerintem ez az én esetemben nem teljesen normális reagálás. Ha normális lenne számomra nem érezném problémának. Nyilván én nem egy csendes típus vagyok alapjáraton, csak valamiért van bennem egy gát. Csak nem tudom mi ez.
2013. nov. 15. 21:42
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, eszembe jutott valami még ehhez kapcsolódóan. Olyan kevésnek érzem magam. Bármiről is beszélnék, úgy érzem túl kevés. Mindig azzal tudom érdekessé tenni, ahogy előadom, de mivel új még nekem ez az ember, amit írtál is, nem tudom, hogy reagálna a humoromra. (lehet hogy csak nézne, hogy ennek meg mi baja) Mert tudom, hogy bármiről lehet beszélni, akármiről, de előadni nem merem hirtelen, pedig tudom, hogy jót tenne, ha egy kicsit is engednék a humoromnak és a stílusomnak.
2013. nov. 15. 21:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha téged ez ilyen mértékben zavar, akkor talán keress fel egy pszichológust, aki segít ennek kiderítésében és megszüntetésében.
2013. nov. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mi? Már pszichológus nélkül nincs is élet?..
2013. nov. 15. 22:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem inkább az a probléma, hogy te azt hiszed, hogy a mondandód nem érdekli a másikat, ebből adódóan inkább nem mondasz semmit, csak hogy ne untasd?


Engem egész általánosban + középiskolában is azzal b*szgattak hogy keveset beszélek. Ez mai napig megmaradt. Míg más 2 perc alatt mondja el a lényeget, addig én 2 mondatban. Utálom a félrebeszélést, időhúzást, rábeszélést, stb.

2013. nov. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet benne valami. Hogy ne untassam.. Meg bennem van az elvárás érzés, hogy azt érzem muszáj beszélnem, mert elvárják tőlem. Ha nem érezném, hogy ez elvárt, kötelező, lehet nem lenne bennem ez a gát. Nem tudom..
2013. nov. 16. 18:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez csak egy buta gondolat bebeszélése saját magadnak. Te mondtad, hogyha megszokod az illetőt tudsz vele beszélni, szóval itt nincs gond.


Amúgy ha sokat leszel emberek között, vagy olyan munkád lesz amikor jönnek folyamatosan a vendégek, akkor ez biztos változni fog, mert rá leszel kényszerítve hogy változz.


Amúgy ne nyitott legyél, hanem érdeklődőbb. Persze saját tapasztalatból tudom, hogyha nem érdekel a másik, avagy unszimpatikus, akkor nehéz érdeklődőnek lenni/maradni.


Azzal meg, hogyha netán mégis untatnád a másikat a mondandóddal, és ez látszik is az arcán, felesleges foglalkozni. Te végig hallgattad, akkor ő is hallgasson végig. Ha meg erre nem képes, akkor nem kell jópofizni vele, csak azért hogy ismerős legyen.


Nem kell túlmisztifikálni a vadidegenekkel való beszélgetést. Akivel közös húron vagytok azzal úgyis fogsz tudni beszélni, akivel meg nem, azzal nem.


Nekem is van olyan vendégem, akivel 1,5-2 órát simán végigbeszéljük, meg olyan is van, akinél csak a legminimálisabb dolgokra kérdezek rá, ő meg válaszol és kész. Érdekes módon mégis visszajár :)

2013. nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!