Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A rezgés számot milyen műszerr...

A rezgés számot milyen műszerrel tudom megmérni? Pl egy Kristály rezgésszáma érdekelne akkor azt hogy tudom megmérni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 10. 17:05
1 2 3 4
 1/33 Drazicc válasza:
vibrográffal.
2019. jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra gondolsz, amire én, azt a hazai szakmai nyelvben rezgőkvarcnak nevezzük klasszikusan.

Angolban X-tal, ami a crystal szón alapul egyébként (nem véletlenül rímel).

A rezgőkvarcot beépítjük egy oszcillátorba, az áramkör kimenőjelét pedig frekvenciamérérővel mérhetjük, esetleg oszcilloszkóppal, kisebb pontossággal.

Ha frekvenciában leosztott jelet mérünk, azt értelemszerűen vissza kell szorozni.

2019. jan. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Szirty ***** válasza:
Attól függ, hogy elektromos jelről, hangról vagy elektromágneses sugárzásról van-e szó.
2019. jan. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Olvastam hogy a Kristályoknak magas a rezgésszintje ezáltal gyógyító hatásuk is van. Nem tudom milyen rezgés lehet. Olvastam hogy van olyan kristály aminek 80.000 hz rezgése is van. De nem vagyok benne biztos hogy hz volt. Az atom is rezeg amit tudnak mérni azthiszem 5 millió rezgés/sec amit tudnak mérni és ehhez a rezgés számhoz igazítják az atom órát. Milyen rezgést néznek ilyenkor? Szeretnék kristályt venni és beakarom mérni a rezgését hogy ne egy hamisítványt vegyek.
2019. jan. 10. 21:41
 5/33 A kérdező kommentje:

Ha arra gondolsz, amire én, azt a hazai szakmai nyelvben rezgőkvarcnak nevezzük klasszikusan.


Angolban X-tal, ami a crystal szón alapul egyébként (nem véletlenül rímel).


A rezgőkvarcot beépítjük egy oszcillátorba, az áramkör kimenőjelét pedig frekvenciamérérővel mérhetjük, esetleg oszcilloszkóppal, kisebb pontossággal.


Ha frekvenciában leosztott jelet mérünk, azt értelemszerűen vissza kell szorozni


Nem tudom mire gondolsz. Kifejtened kicsit bővebben?A saját rezgesemet pl hogyan tudom mérni? Az érzelmeknek is van rezgése ami mérhető. A félelem pl lassú a szeretet magas. Ezt miben mérik?

2019. jan. 10. 22:47
 6/33 anonim ***** válasza:

A válaszom idézését idézőjelbe illett volna tenni, mert így úgy néz ki, mintha te írtad volna.

Igen, gondoltam valamire, mert a kérdésed félrevezető volt, illetve az elektronikában kristálynak is nevezik a rezgőkvarcot.

Tehát ez egy elektronikai alkatrész, amin a kvarcórák működése is alapul és még nagyon sok minden.

De úgy látom, te valami másra gondoltál. Ezotérikus butaságokra viszont nem tudok mit mondani. Az nem fizika, csak kitalációk, képzelgések tárháza.

2019. jan. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

"Olvastam hogy a Kristályoknak magas a rezgésszintje ezáltal gyógyító hatásuk is van."

Egy darab kőnek nincs rezgészszintje, energiája, spiritualitása meg ilyen ezoterikus gyógyító földöntúli izéje. Az ezeket bemutató írások fantasy regénybe való zagyvaságok halmazai, aminek egyedüli célja, hogy megvedd azt a darab követ. Nem véletlenül nem találsz egzakt, tudományos módszerrel igazolható és reprodukálható metódusokat a kristályok "gyógyító rezgésszintjének" és egyéb mentális képességeinek mérésére.


Érted ezt a mondatot?

"Érezzük az idő és információ telítettséget, az összetartó energiát a kristályok, kövek keménységében, szikrázásában és színében."

Ez az egész témakör szinvonala:

"Kristályok extra tisztítása (főleg ha gyógyítói szándékkal alkalmazzuk a kristályt): vegyünk egy tiszta, fehér kistányért és töltsünk bele sót (mindegy, hogy milyet, de talán a legjobb a tengeri só). Helyezzük bele a kristályunkat, takarjuk be sóval, és 1 napig hagyjuk így. A só kiszívja belőle a negatív energiát, tisztítja, tehermentesíti kristályunkat természetes módon. Ezután mindenképpen öntsük ki a sót, nem szabad már semmire sem használni! "


B+ ennél még a hivatalos katolikus ördögűzés is megalapozottabb eljárás :))

2019. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Egy kőnek miért ne lehetne rezgésszintje? Minden atomokbol épül fel és az atomnak is van rezgése. Én úgy tudom hogy az atomóra ezen az elven működik. Meg mérik a rezgésszámát az atomnak és mindig ahhoz igazítják az órát.
2019. jan. 12. 08:22
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik, hogy ez a "rezgésszint" sem egy értelmes kifejezés szerintem. Alapvetően minden rezgésnek van frekvenciája, amplitúdója, hullámformája.

Ezek közül melyikről beszélsz? Amplitúdó? De olyan szavakat is használnak ezotérikusok, mint például "frekvenciaszint", ami egy butaság. Komoly ember így nem beszél.

Mit bocsát ki egy kő, milyen frekvencián, milyen amplitúdóval? Fizikai tényekről kellene beszélni, nem ködösíteni.

Az atomórában külsőleg bevitt energiával (mikrohullámú elektromágneses rezgéssel) gerjesztik az anyag atomjait, a frekvenciát automatikusan úgy szabályozva, hogy minél több atom ütközzön egy érzékelőbe, légüres térben.

A maximumon lesz a rezonanciafrekvencia, amikor a bevitt rezgésszám megegyezik az atomi rezgéssel. Például cézium esetében kerekítve 9,2 GHz (csak a nagyságrend érzékeltetésere).

Ezt a frekvenciát (tehát nem közvetlenül az atomét, hanem a külső áramkörrel előállított frekvenciát) már csak le kell osztani, hogy a kívánt periódusidő előálljon, ami azután órajelként (ütemadóként) felhasználható időmérésre.

Ezt csak azért írtam le így egyszerűsítve, hogy érzékelhető legyen: nem egészen úgy megy az, ahogy ezotérikusok elképzelik.

2019. jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
A Földre is azt mondják hogy rezeg.Az embernek is van valamilyen biomágneses rezgése. Sőt a félelemnek és a szeretetnek is valamiféle rezgése.Ha a Kristály sztori kamu akkor miért használják orvosi műszerekben? Ne érts félre, nem kötekedni akarok hanem informálódni,tisztán látni a dolgokat. A gondolatnak is van frekvenciája. Maga a frekvencia nem lehet jótékony hatással a szervezetre? Pl a tibeti hangtálas kezelés? Olyan frekvencián rezeg ami a sejtekre jótékony hatással van.A gondolat ereje pedig működik,az egyik rokonom megcsinálta a rizs tesztet és tényleg igaz. Az a rizs amelyiknek a szeretetet sugározta nem romlott meg a masik igen. Ez miért van?
2019. jan. 13. 00:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!