El tudtam indulni, de szerintem mindig belekavarodok a képletekbe, az a baj.
Úgy ki lehetne számolni, hogy az amax képletéből kifejezem a T-t? De onnan nem tudom, a kis t-t hogyan kapnánk meg... Ötlet?
2016. okt. 3. 18:34
1/4 anonim válasza:
Ezen az oldalon:
az ezután a szöveg után: A gyorsulás maximuma a gyorsulásamplitúdó
következő képletből kijön a körfrekvencia, mert a másik két cikmányt ismered.
2/4 anonim válasza:
Harmonikus rezgőmozgás, meg van adva a periódusidő alatt megtett út, így az amplitúdó A=0.2/4=0.05cm lesz. Legnagyobb gyorsulás szélső helyzetben van.
a_max = A*w^2
4 = 0.0005*w^2
8000 = w^2
w = 89.44
Tudjuk, hogy w=2*PI*f, amiből f:
f = w/(2*PI) = 14.23 1/s
És ez a megoldás.
3/4 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet mindenkinek, így már világos. :)
2016. okt. 3. 20:53
4/4 A kérdező kommentje:
Ment a felpontozás. :D
2016. okt. 3. 20:53