Rezgő test teljes periódusidő alatt 0.2 cm utat tesz meg. Legnagyobb gyorsulása 4 m/s^2. Mekkora a rezgésszáma?


El tudtam indulni, de szerintem mindig belekavarodok a képletekbe, az a baj.

Úgy ki lehetne számolni, hogy az amax képletéből kifejezem a T-t? De onnan nem tudom, a kis t-t hogyan kapnánk meg... Ötlet?



2016. okt. 3. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon:

[link]

az ezután a szöveg után: A gyorsulás maximuma a gyorsulásamplitúdó

következő képletből kijön a körfrekvencia, mert a másik két cikmányt ismered.

2016. okt. 3. 18:59
 2/4 anonim ***** válasza:

Harmonikus rezgőmozgás, meg van adva a periódusidő alatt megtett út, így az amplitúdó A=0.2/4=0.05cm lesz. Legnagyobb gyorsulás szélső helyzetben van.

a_max = A*w^2

4 = 0.0005*w^2

8000 = w^2

w = 89.44

Tudjuk, hogy w=2*PI*f, amiből f:

f = w/(2*PI) = 14.23 1/s


És ez a megoldás.

2016. okt. 3. 19:02
 3/4 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet mindenkinek, így már világos. :)
2016. okt. 3. 20:53
 4/4 A kérdező kommentje:
Ment a felpontozás. :D
2016. okt. 3. 20:53