Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megéri ennyit költeni egy...

Megéri ennyit költeni egy hobbira?

Figyelt kérdés
Hobbiból szeretek szerelgetni, meg alkotni. Most elkezdtem egy napelem projektet, mindenféle funkcióval. Most nem részletezem, mert nem ez lényeg. Sok pénzbe lenne, kb olyan 60-70K-ban véglegesen. Gazdaságilag nem éri meg, mert nem termel annyit. De nekem tökre megérné, már tökre várom már hogy rakhassam össze, meg hogy kapcsolgassam ott meg minden, meg csak lássam hogy mekkora "menőgyerek" vagyok hogy eszt így én kiviteleztem. Szerintetek ne foglalkozzak ezzel, és ameddig kellemesen telik addig csináljam, vagy nem tudom.

2018. jan. 5. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van rá pénzed és szeretnéd akkor csináld szerintem.
2018. jan. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy hobbi sem éri meg - valamiért az emberek mégis sokkal többet költenek rá:) Hobbiautó? Motor? Vitorlás? 100-1000-szerese:)


Ami felmerült bennem, hogy miért nem csinálod úgy hogy megérje? Napelem, rögzítés, inverter... Jóval több a 70k-nál cserébe megtérül.

2018. jan. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hobbi általában az a dolog, ami viszi a pénzt és örömmel viszonozza. Eddig jó.

Ha viszont a hobbidra elnyomsz havi ötvenet, míg az asszony nem tud venni egy bugyit és a gyerek teszkós papírkenyeret eszik, az probléma.

Szóval a hobbid addig tökéletesen rendben van, amíg mások életére nincs káros befolyással.

2018. jan. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem megéri, csak nem anyagilag. Nekem is az elektronika a hobbim, eddig ahogy számolgattam a kezdet óta (kb. 5 év) közel 300 ezret költöttem rá. De most már legalább ott tartok, ha bármi apróság kell azt meg tudom építeni a saját készletemből, nem kell mindenért a boltba rohangálni.

Amúgy milyen napelemes projekt lenne ez? (Múltkor számolgattam, hogy olcsóbb napelemek esetén olyan 15-20 ezer Forint/m^2 áron lehet kihozni (minden féle elektronika nélkül) és úgy 120-140 Watt/m^2 teljesítmény leadásra lenne képes. De még így is ha nem is döglik be vagy 3,5-4 év mire visszahozza az árát.)

2018. jan. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hobbi az a tevékenység, ami gazdaságilag nem éri meg, mert csak viszi a pénzt (szerencsésebb esetben hozza is, de az ritka!) De az ember mégis költ rá.

Úgyhogy ha te ezt szeretnéd és van is rá pénzed, akkor csináld!

2018. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igazából azért írtam hogy kényelmesen, mert minden másra van még. A nagy napelem parkkal az a baj, hogy nekem arra nagyon nincs pénzem, igaz hogy visszahozza. Bár ez nagyon nagyon kezdetleges dolog. A napelemse nagy. Csupán azért ennyi, mert aksikra töltök, akkor kell töltésvezérlő stb... Meg még vannak neki külön funkció is, amit egy átlag napelem nem csinál meg. Szóval ez úgymond nem csak a napelem. Lényeg a lényeg akkor csinálom, aztán ha kész lesz úgyse kell olyan sokat költeni, ha fejleszteni akarom.
2018. jan. 5. 18:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!