Az EON (áramszolgáltató) képes távolról lekapcsolni az áramot egy épületben/házban? Ha igen, hogyan lehetséges?
Tegyük fel, egy ház tulajdonosa (egyszerűség kedvéért teljes egészében magánépület magánbirtokkal) nem fizeti be az adott havi áramszámlát.
A szolgáltató azonnal küldi a tértivevényt, hogy X napon belül fizetni, különben lekapcsolják a villanyt.
Az ember persze továbbra sem fizet (magyarok vagyunk, és feltesszük, hogy "mert nem tudja").
Eljön az adott nap.... Ilyenkor TECHNIKAILAG mit csinál a szolgáltató. Az adott városban/településen levő saját központjukból/bázisukból lekapcsolják a villanyt távolról? És a szegény ember azt veszi észre, hogy egyszercsak jóidőre megszűnik a villany, sütő, hűtő, kenyérpiritó...?
Ezt technikailag hogyan képesek megvalósítani? A villanyvezeték úgy van megépítve, hogy mindenki egy külön áramkörként.... hááát bocsánat, hogy így fogalmazok, de - megcímezhető?
(gondolom, mivel a villanyfelhasználást is valahogy le kell tudni mérniük)
Hogy van ez az egész?! Semmit se tudok a dologról.... hogy hogyan mérik a fogyasztást, hogyan azonosítanak, hogy kapcsolnak le a hálózatról? =(
Hogy hogyan történik pl. egy utcai villanyvezetékről az áram elvezetése egészen a mérőóráig... Illetve hogy mérőórára azért van-e szükség, hogy az áramszolgáltató tudja kézzel fogható bizonyítékkal bizonyítani, hogy annyi volt a fogyasztás, amennyit ők lemértek??
=[
Ezt mind-mind nem tudom, pedig az alapműveltség része.
Gimibe járok, ott sajnos SEMMI ilyesmit nem tanítanak se fizikából, se más tárgyból... szüleim meg nem túl informatívak ilyenekben.
Előre is köszönöm!
(16)
"Nem lehetséges távolról megoldani. Kimennek a szakemberek és konkrétan az adott ingatlan bekötő vezetékét (lég és földkábel egyaránt) lekötik a hálózatról."
De valamilyen távelérésük csak van a méréshez, számla megállapításához, nem?
És mégis hogy néz ki egy ilyen bekötővezeték? Egészen a villanypóznáig felszámolják a kapcsolatot?
Nem, nincs távelérésük. A korábbi számlák alapján becsülik a fogyasztást, illetve adott alapterületű ingatlanokra is van becslés. Tehát ha nem ismert az óraállás, akkor kicsapnak egy általában jól közelítő értéket. Ha le kell kötni a házat, akkor a közterületen lévő leágazást kötik ki, ennek árát ráterhelik a fogyasztóra. Visszakötéskor dettó. Ebben az esetben pedig simán átlépheti a tulajdonos a behajtási értékhatárt.
A villanyóra már elég régóta a fizikaóra része, legfeljebb a tanerő elsumákolta. Minden villanyórának van egy sorozatszáma, ez alapján azonosítható, hogy kiről van szó. A lekapcsolás többlépéses: figyelmeztetés, szigorú figyelmeztetés, kikapcsolási figyelmeztetés, kikapcsolási értesítő, kijön a szakember, és a villanyórát leköti a hálózatról, ha ez nem lehetséges, akkor a fentebb írtak.
Megírtam, hogy van olyan készülék, amivel ezt meg lehet oldani - ez tény.
Megírtam, hogy általában nincs ilyen felszerelve - ez is tény.
Erre a buta majomja lepontoz. :D
[Sztrogoff]
=D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!