Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Selecline CW10Q3/873828...

Selecline CW10Q3/873828 netbookról mi a véleményetek/tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy Selecline CW10Q3/873828 netbookot, neten semmit nem találtam róla, szerintetek megéri 35000ért vagy egyáltalán nem is használható? Netezésre, filmnézésre és tanulásra használnám. Vagy ebben az árkategóriában bármi használható gép van más?

2016. dec. 11. 20:00
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
Te is az Auchan katalógusban láttad az akciót? :D Sajna én se találtam erről a gépről bővebb infót, de engem is nagyon érdekelne, hogy alap dolgokra használható-e ez a gép. 2 év garanciát írnak rá, szóval annyira csak nem gáz, bár én sajnos abszolút nem vagyok szakértő a témában.
2016. dec. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
Én is láttam az Auchan akcióban :D nálam is alap netezésre lenne használva, semmi extra, mit gondoltok?A leírásból nem derült ki számomra,mennyi a tárhely rajta alapból? Azt láttam,hogy lehet bővíteni micro SD kártyával, de ez a "1 GB/32 GB MMC" nem tiszta...
2016. dec. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Igen, én is az Auchannál láttam. 32 gb tárhelye van (az MMC az a típusa, olyan, mint az SSD), a RAM-ot meg elírták, mert mindenhol 2 gb ddr3 van írva (de párezerből bővíthető). Az egyetlen bajom vele az az, hogy a képernyő felbontása a HD-nál is kisebb, nameg a 4000mAh-s akksi kisebb, mint egy átlagos power bank. De ezen kívül szerintem megéri, csak kíváncsi vagyok, hogy akinek ilyen van, az mit mond róla, pl. milyen a minősége (hiszen ez egy noname netbook, nem kell tőle sokat várni), lefagy-e (de egy Ubuntuval ezt is lehet orvosolni) stb.
2016. dec. 12. 17:23
 4/25 anonim válasza:
100%

Biztos vagy benne, hogy elírták a RAM-ot? Az Auchanban mindenhol 1 GB szerepel, a dobozon is, mindenhol. Csak emiatt nem vettem meg. Egyébként a gép netezésre tökéletes. Nekem 1/16GB-s tabletem van, teljesen jó netezni, de mivel nincs rajta HDMI, nem tudom monitorra kötni, és a 16 GB is kevés.


Ebben 32 GB van, ami már kellőképpen sok, akár az 1GB RAM is elég, én sem szenvedek a tabletemmel.


A 4000mA-es aksi sokáig kitart, mert a gépnek kicsi a monitorja, és nincs benne HDD. A tabletem 8"-os és 4500mA-es, ami elmegy 8 órát, úgyhogy ez is bírni fogja aksiról 4-5 órát biztosan.


A gép márkája eléggé ismeretlen. Általában kínai gépeket matricáznak át (Lark, Myaudio stb.), de ennek a kínai megfelelőjét sem találtam. Ilyen árkategóriában semmi nincs a kínai oldalakon.

2016. dec. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 HETRIX válasza:
75%

Sziasztok!


Nos én tegnap vettem egy ilyen gépet és meglepődtem . Számomra nagyon jó kis gépnek bizonyosult árához képest . Kb 5 óra nyomkorászás után azt kell mondanom jó . Az elején feltelepülA Windows 10 majd utána a szokásos Alapvető adatokat bevíve indul a win . az elején a rendszer félig magyar félig angol volt de kis beállításával ez is megoldódott . Utána tele pakoltam alapvető programokkal ( vírusirtó , Office , Adobe reader,java,stb,böngésző mert nem szeretem a win10 gyárit .) ezután elkezdtem tesztelni a megállapítás az hogy nem lassult semmit . A tárhely valóban nem sok a 32 gb bol mire fent voltak az alap programok kb 15 gb maradt. Kedvem nem szegte mert a gyártó gondolt erre és elhelyezett benne egy Micro sd nyílást amivel lehet bővíteni . Töltöttem le vele torrent oldalról wifin ( mert csak az a lehetőség van benne) átlagosan 5 Mb / sec el ez szerintem korrekt.A letöltött 1,5 gb os filmet nézve nem akadozott egyáltalán. Utána felfedeztem benne hogy van Bluetooth is kipróbáltam tökéletesen működik az is . 2 db USB csati van rajta , 1db Mini hdmi amihez vettem kábelt mellyel rákötöttem 42 ' tv re és teljes jó minőségben akadálymentesen működött . Az akumulator is meglehetősen jól bírta . Gyárilag 67 % volt a töltöttsége mely közel 3 óra nyomkodas utan lett 15 % . Ekkor azt írta ki hogy van még hátra 20 perc.Az egész gép összeségében árához képest nagyon jó ha azt nézzük hogy nem egy tabletet nyomkodok gagyi mobil windowsal. Egy negatívum volt számomra hogy a töltő kábel mindössze kb 1 méteres :) de ez is orvosolható . Internetezésre , film nézésre kiváló továbbá kezdő szamitogepnek mondjuk gyereknek tökéletes hogy ne apa vagy anya 200.000 gépét gyilkolja. Továbbá az eladó azt mondta hogy most karácsony miatt kerül ennyibe amúgy olyan 55 - 60 körül árulják . Remelem tudtam valamelyest segíteni . Üdv

2016. dec. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:

2.válaszoló vagyok.

Ma voltam az Auchanban érdeklődni róla,hát meg kellett gondolnom magam...Az eladó azt mondta,hogy lassú nagyon,emiatt rengetegen vissza is vitték már.

2016. dec. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:

Sziasztok!

Én kb. 2-3 hete vettem egyet, csak másodlagos gépnek, komoly dolgokat nem csinálok rajta (pdf nézegetés, zenehallgatás, szövegszerkesztés), erre jó. Az eladó azt mondta, hogy elég gyenge, talán szövegszerkesztésre sem lesz elég, LibreOffice van rajta, azzal megbirkózik.

Az 1Gb RAM-tól félek egy kicsit, hogy később kevés lesz, de most még egész gyors. Azért megnéztem, hogy mennyibe kerülne egy kicsit jobb netbook, de a következő kategória azt hiszem valami Acer volt 11,6”-os kijelzővel, nagyobb háttértárral, 2 Gb RAM-mal, meg gondolom jobb minőségben, de az már 60-65ezerbe került.

Amúgy meg vagyok vele elégedve. Aksi üzemidőre azt hiszem, 4 órát írnak, kb. annyit bír (netezés + wifi, kb. 50%-os fényerő), a kijelzőnek szerintem elég gyenge színei vannak (lehet, hogy ez valami beállítás probléma, nem tudom), a billentyűzete kicsit gagyinak tűnik, de nem ezen fogok könyvet írni. :)

Csináltam egy kis NovaBench tesztet (az összes gépen, ami eddig megfordult nálam), az árához képest egész jól szerepelt.

Link:

[link]

2016. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:

4. vagyok. Ezek szerint valóban 1 GB a RAM? A 7. benchmarkja alapján igen.


5.-nek mondom, hogy a MicroSD semmit sem ér. Olyan lassú, mint az állat. A programokat kell MMC-re tenni, max film és zene mehet a MicroSD-re. Nekem az 1/16GB-s tabletemen portable-apps progik vannak microsd-n, hát eltart egy ideig, amíg betölt, de muszáj volt oda tennem, mert megtelt a sima tárhely. Kérdésem hozzád, hogy microhdmi-n milyen felbontási lehetőségek jelennek meg? Állítólag nincs minden, pl. 1680x1050, ami az én monitorom lenne. Igaz ez?

2016. dec. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 HETRIX válasza:
Azt nem tudom milyen lehetőségek vannak az biztos hogy a tvmen mikor rákötöttem akkor 1920x1080 at választottam és jó
2016. dec. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
Jobb klikk az asztalon és képernyőfelbontás. Ott lehet csúsztatni le fel a listát, és akkor kiírja a lehetséges felbontásokat.
2016. dec. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!