Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért rebeg a LED szalag fénye?

Miért rebeg a LED szalag fénye?

Figyelt kérdés

Mai nap folyamán szobafestéskor bekötöttük a LED szalagot.

Nos az érdekelne miért rebeg a fény? Nagyon irritálja a szemet.



2014. márc. 13. 15:45
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem az árnyékokat ,amikor megvettem ezt a 45w os cfl pont az volt a lényeg hogy nappali világosság érzetét adja amit teljesített is ,nem tudom hány fillért veszítek hogy a tárgyak elnyelik a fényt mert szerintem ennek semmi realitása ,a szobám nem egy szemészeti rendelő ahol feketére vannak festve a falak, én biztos nem fogok azon rágódni hogy a héra extrafehér diszperzit hány tized százalékát nem tükrözi vissza a fénynek ,látom hogy nappali világosság van és nincsenek árnyékok ez ezerszer többet ér mint hogy vakoskodjak , ez a spotlámpák világa ízlések és pofonok nem véletlenül vannak fém lámpabúrák lásd 80as évek és játék az árnyékokkal ez egy stílus és aki olyat vesz azt sem érdekli hogy hány filért pazarol , itt nem munkahelyi világításról beszélünk hanem hálószobairól és fillérekről ,legalábbis a magam nevében mert néhány százalék ami a világításból ered 6000ft a számla.
2014. márc. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

"45w os cfl pont az volt a lényeg hogy nappali világosság érzetét adja amit teljesített is"


Volt nekem is CFl világításom, a 23Wattos Philips tornádó. Annak is volt szép erős és fehér fénye. Kár, hogy elég gyorsan tönkre ment a legtöbb belőle. Talán 20% bírta elég ideig.


A ledekből a cél megvilágítás azért jó egyrészt, hogy nem megy olyan gyorsan tönkre (eddig még a korábbiak közül sem ment tönkre egy sem, legfeljebb jöttek ki sokkal jobb hatásfokúak azóta, mert ez folyamatosan fejlődik).


A másik, hogy pl 45 Wattnyi leddel már bizony komolyan ki lehet világítani bármit! Persze akkora CFL teljesítménnyel is, csak az hamarabb megadja magát idő előtt (vagy épp időben, ha azt rövidre szabják).


[link]


-


"nem tudom hány fillért veszítek hogy a tárgyak elnyelik a fényt mert szerintem ennek semmi realitása"


Itt inkább annak van realitása, hogy mindenképp be kell kapcsolnod azt a 45 Wattos fénycsövet, még ha csak éppen kicsit akarsz látni éjszaka fél percig, akkor is. A sok kapcsolgatás meg nem tesz jót azoknak. Az amúgy sem hosszú bizonytalan élettartam tovább rövidül.


A másik, hogy pl. nekem azt is el kell dönteni, hogy bekapcsolom-e azt a kétszer 5 Wattos ledet, vagy elég egy is belőle éppen. Olvasni írni elég, mert lencsével éppen jó helyre vetít, amit erre használok. Esetleg felkapcsolom a szobában lévő mind a hét darabot, ami már 35 Wattot jelent és elég erős fényt ad 5 Wattos a ledekkel (szinte soha nem kell akkora fény, de legyen meg a lehetősége). :)


-


Árban a régi össz 300 Wattnyi izzóhoz képest még a 45 Watt cfl is jóval olcsóbban fogyaszt, de a cfl élettartama miatt azt többször kell megvenni azonos időtartamra a rövidebb üzemidő miatt.


Na de ha azt nézem, hogy nem kell éppen díszkivilágítás és elég az 5, esetleg 10 Wattnyi fény is, akkor a 45 Watt ami kötelezőn a minimum nálad, az mégis közel a tízszerese fogyasztást jelent árában is.


Az is igaz, hogy az is egyéni dolog, ha valakinek filmstúdióba való világítás kell mindenképp, esetleg tízszeres áron és rövidebb élettartammal.

2014. márc. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Hát igen én is jobb szeretném ha dimmelhető lenne ha ez a kifejezés a szabájozásra mert ez nem szabályozható úgy mint pl a monitoromban lévő. Akkor beállíthatnék 5W ot is bár nem sokáig ég ez sem csak pár percekig.


Amúgy van egy trükk amivel 0 ft ba kerülnek ezek a cfl ek . Elmész a műszaki boltba és a kötelező begyűjtőböl kikukázol néhány márkásabb drivert és persze közben rázogatod a fénycsövet ,ha nem csörög nincs megfeketedve az már jó lehet ,úgyis kiderül ,a lényeg hogy a jó csöveket ráforrasztod a jó driverekre és kész az égő , én egy philips csövet forrasztottam osram driverre ,és gyönyörűen működik .

2014. márc. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

"Amúgy van egy trükk amivel 0 ft ba kerülnek ezek a cfl ek . Elmész a műszaki boltba és a kötelező begyűjtőböl kikukázol néhány márkásabb drivert..."


Azt nem valami jól zárt tárolóban gyűjtik?

Láttam a budakalászi Coránál kívül, (most Auchan), ott is van ilyen elektronika gyűjtő és tároló szekrény spéci bedobó nyílással, de elég trükkös, mert belül műanyag szalagok lógnak a bedobó nyílás előtt, hogy még ne is lehessen nagyon látni, hogy mi van benne, gondolom nehogy kiszedjen valaki bármit belőle.

2014. márc. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Csak érdekességnek, azokat a körsugárzó fényforrásokat többnyire ilyen lámpa búrákba teszik: https://www.youtube.com/watch?v=oVwKtTqyiD8


-


A led szalagban is lehet venni színváltósat.


Jajj, LED szalag..

Épp az jutott eszembe, hogy jártam a piacon a korábban itt leírt helyen körül nézni és kérdeztem, hogy a led szalag mennyibe kerül. Azt mondta, egy méternyi 1100,-Ft.

2014. márc. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=CliDdmFaEt0&feature=player_d..


Ez tetszik.


A kuka bent van az üzletekben papír dobozból és bele lehet nyúlni ovatosan ,meg kell nézni kis üzletekben ,ha pampog az eladó akkor szólni neki hogy jólvan ne rinyáljon örüljön hogy elviszem a szemetet.

2014. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Igen, itt ízlés szerint lehet állítani az árnyalatát.
2014. márc. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!