Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Multiméterrel hogy tudom...

Tóth Szabolcs (RoMe kérdése:

Multiméterrel hogy tudom megnézni az autó izzót hogy jó-e?

Figyelt kérdés

2013. máj. 23. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Minek ahhoz multiméter? Látod ha megvan szakadva a szál benne.
2013. máj. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kaptam egy egész dobozzal.és ez nem csak akkor rossz ha elvan szakadva a szál.meg még van benne vagy húsz darab kétszálas is.na a lényeg a kérdésem.
2013. máj. 23. 17:11
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
próbatáp egyszerűbb lenne, 12V, azt' vagy világít, vagy nem. De ha multiméterrel akarod, akkor 200 ohmos állásba teszed, és ha nem 1-est mutat, akkor jó. Az 5W-s izzó 30ohm körüli, az 55W-s meg 2,6 ohm körül van.
2013. máj. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen ez használható válasz.Végül is ez érdekelt.Kösz.
2013. máj. 23. 20:44
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as majdnem jót írt.

Csak az ellenállásértékekkel majdnem egy nagyságrenddel eltévedt. Az izzók névleges teljesítményéhez tartozó ellenállást csak a wolframszál fehér izzó állapotában lehet mérni. Hidegen jóval kevesebb. Egyötöde, vagy kevesebb. Kimértem egy multiméterrel egy kéznél lévő 55 wattos fényszóróizzót, 1,2V-os akkuról táplálva áramot mértem, Hidegen 0,35 ohm körüli volt, de már a mérés közben felizzott épp hogy látható sötétvörösre, ebben az állapotában már 0,8 ohm volt a számított ellenállása.

Szóval ha egy gagyibb multiméterrel 0 ohmot mérsz, vagy ugyanannyit, mintha összeérinted a két mérőzsinórt, az izzó jó.

2013. máj. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem mértem az ellenállását, csak gyorsan fejben számoltam hozzá uriból. Köszi a pontosítást!
2013. máj. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is csak azért mértem meg, nehogy valami elvadult ökörséget írjak az izzószál hideg ellenállására. Úgy emlékeztem, hogy a meleg ellenállás kevesebb mint egy tizede a melegnek, de mielőtt beírom, gondoltam lemérem. Érdemes volt :)
2013. máj. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem is érdemes volt méregetnem mert a felét kidobtam.Kösz a válaszokat.
2013. máj. 24. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!