Az újratölthető ceruzaakksik, az "AA" és a "AAA" jelűek miért csak 1,2 voltosak, szemben az ugyanilyen méretű elemekkel, amelyek 1,5 voltosak?
Egy csomó eszközbe használhatatlanok így. A kisbabánk alvásfigyelője el sem indult az újratölthetősekkel, mert tényleg csak 1,2 V volt a feszültsége, és ez már egy totál lemerült elemnek felel meg.
Mi értelme ennek?
Hogyan alakulhatott ki ilyen szokás?
Nincs is olyan berendezés, ami 1,2 V-al működne. Minden távirányítóba, kisrádióba, elemlámpába 1,5 V-os telep az előírás.
Ez teljességgel érthetetlen, és valóban nem is működik egy csomó dolog újratölthető cuccokkal, tehát nem csak hogy érthetetlen, de felesleges haszontalanság, amire semmi szükség.
Tévednék?
Cáfolom az előző mérnök urat.
Az akkuk kapacitása magasabb, mint az elemeké. Egy elem a 2000 mAh kapacitást sem nagyon éri el, egy akku lehet akár 2500-2800 mAh is.
Azt is jelezném a "mérnök úrnak", hogy az akkuk belső ellenállása kisebb mint az elemeké. Ha megnézi, hogy terhelésváltozásra mennyit esik a kapocsfeszültség, maga is látni fogja.
A biciklilámpás hasonlat kicsit vicces. Egy márnök mér, nem biciklilámpákat nézeget. Ha lemért volna tartós elemet, és jó minőségű akkut, akkor tudná, hogy amit leírt, nem igaz. Kevesebb mAh vehető ki egy elemből mint egy akkuból.
De ha nem mérte le, segítek:
1A terhelésnél már kevesebb mint 50%-át adta le bármelyik alkáli elem. Ott vannak a kisütési diagramok is, magukért beszélnek.
Saját méréseim szerint egy NiMH akku (Eneloop AA) 1A terhelésnél is leadja a névleges kapacitás 95%-át.
Attól hogy valakinek diplomája van, még nem lesz automatikusan igaza.
Csak azért, hogy az olvasókban nehogy egy hibás válasz maradjon a téma végén.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!