Az újratölthető ceruzaakksik, az "AA" és a "AAA" jelűek miért csak 1,2 voltosak, szemben az ugyanilyen méretű elemekkel, amelyek 1,5 voltosak?
Egy csomó eszközbe használhatatlanok így. A kisbabánk alvásfigyelője el sem indult az újratölthetősekkel, mert tényleg csak 1,2 V volt a feszültsége, és ez már egy totál lemerült elemnek felel meg.
Mi értelme ennek?
Hogyan alakulhatott ki ilyen szokás?
Nincs is olyan berendezés, ami 1,2 V-al működne. Minden távirányítóba, kisrádióba, elemlámpába 1,5 V-os telep az előírás.
Ez teljességgel érthetetlen, és valóban nem is működik egy csomó dolog újratölthető cuccokkal, tehát nem csak hogy érthetetlen, de felesleges haszontalanság, amire semmi szükség.
Tévednék?
Senki. Tovább rugózol a saját gumicsontodon. Hiába ragozod. Továbbiakban csak nézni fogom, még ha direktben nekem címeznél is egy választ, akkor is.
Több ezer darab akkumulátor járt már a kezeim között. OMRON gyártmányú vérnyomásmérőket is használok vele, semmi gondjuk nincs. Az mondjuk érdekes, hogy először bébifigyelővel indítottál, most már orvosi műszereket emlegetsz, hogy vert helyzetbe kerültél.
Nem lehúzás az 1,2V akkumulátor. Hanem egy technológia. Ami működik. Az általad hiovatkozott másfél voltos "+akkumulátorok" tartoznak a lehúzás kategóriába, mert csak 100-150 ciklust jósolnak nekik, elméletben (a hivatkozott weboldalakon is). Kíváncsi lennék a kapacitásukra, belső ellenállásukra is. Nálam hozzáértőbb helyeken óva intettek tőlük.
Ebből a témából kiszállok. Miután láttam, hogy vert helyzetbe kerültél, és továbbra is csak az autópályán szembejövők hozzánemértését hangsúlyoztad, továbbiakban a problémád nem érdekel. Főképpen azért mert te gyártottad magadnak. Jó minőségű akkumulátorokkal az általad vázolt problémák nem léteznek. A fényképezőképek is csak a megnevezhetetlen német diszukontáruházi sajátmárkás akkumulátorokkal szoktak szórakozni, minőségi akkukkal nem.
Ha észrevetted, a hozzáértők már kiszálltak a topikból, már csak a neked helyeselők maradtak. Belefáradtak abba, hogy már eleve elvárt választ akartál hallani. Akik maradtak, azoktól meg fogod kapni. Azt is, hogy milyen bunkók ezek az öntelt szakbarbárok. Legyen így. Ezennel kiszállok én is, továbbiakban ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz.
Én egyáltalán nem akartam senkit sem megbántani, és minden hozzászólást hasznosnak tartok. Talán egy kivételes est az enyém, és tényleg nem átverés a hagyományos akksi.
Minden esetre én így jártam vele. Philips, és duracell akksikkal próbáltam, újakat vettem, ezzel a két márkával nem ment. Elemmel meg 3 hónapig.
Szóval bocs, kedves idegen, ha megbántottalak, nem várok én el igenlő bólogatást, csak kíváncsi voltam más ismeri e ezt a dolgot.
Végül is, azért csak ott vannak a másfeles akksik is a piacon, szóval nem lehetek annyira egyedül.
De bocsánat, hogy ezt a reakciót hoztam ki belőled, talán az én hibám.
Üdv. :)
Szerintem nem lehet leszűkíteni a dolgot annyira, hogy az alacsonyabb feszültség a gyors lemerülés/működésképtelenség oka.
Feszültség, kapacitás, technológia, minőség, töltés fajtája, ezek mind meghatározzák az akkut, és a plusz faktor az eszköz fogyasztása.
Olyannal még nem találkoztam, hogy a feszültség miatt nem működött egy eszköz, olyannal már igen, hogy nem volt elég a kapacitás, túl nagy volt a feszültségesés az eszköznek. Az okosabb eszközök nem is indulnak el bizonyos kapacitás alatt, a butábbak pedig egyszerűen csak lemerítik az elemet jóval idő előtt.
A márka sem mindig garancia a minőségre, és a ráírt kapacitás is inkább névleges, főleg a budget akkuknál. Az sem mindegy, ki mennyire vigyáz az akkujára, hogyan tölti, mivel tölti, mennyit tölti.
Én személy szerint a NiMH akkukat preferálom, mert olcsók nagyobb kapacitással is. A hanyag töltéssel fél év alatt simán haza lehet vágni őket, akármilyen márkáról is legyen szó. Rangsorrendben nálam: Energizer, Tesco Greenerliving(igen), Varta, Eneloop, Powertime.
A Tesco azért van előkelő helyen nálam, mert piszok olcsó és mégis jól bírja már egy fél éve a gyűrődést, pedig nem kímélem.
Ugyan már halott topic, hozzátenném a asaját tapasztalatomat is. Volt itt olyan hozzászóló aki sokéves szakmai tapasztalatára alapozva védte az 1,2V-os aakksikat. Nem tudok egyeétérteni, sőt, bizonyítékkal cáfolom. "Űbergagyi" készülékeket amlítesz, amik kényesek a töltőfeszültségre. Nos, ahogy haladunk előre a tachnológiával, és egy-egy kütyü egyre több feladatot akar ellátni, egyre fontosabb az akksi által leadott feszültség is.
Íme az én példám: Audio-Technica aktív zajszűrős headset. Listaáron közel 60.000 Ft, prémium cucc. Az 1,2V-os, teljesen feltöltött akksikkal meg sem szólal, és a hivatalos forgalmazó visszaigazolta, hogy bizony, ez így van, az 1,2V kevés az aktív zajszűrés működtetéséhez. Hozzáteszem, sima elemmel (Duracell, 1,5V AAA) közel 10 órát működnek a headsetek.
1,5V AAA akksit a népnek! :)
Az 1,2 voltos egy gagyi aksik napelemes szolár lámpákba van olyan
Lehet kapni 1,4 vagy 1,6 voltos aksikat is olyat nézzél
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!