Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit csináljak 15 kV-os trafóból?

Mit csináljak 15 kV-os trafóból?

Figyelt kérdés

Bontásból lett egy 15 kV-os transzformátorom. Ötleteket szeretnék, hogy milyen érdekes, látványos vagy akár hasznos dolgokat lehetne belőle barkácsolni.


Miattam nem kell aggódni, nem vagyok teljesen segg az elektronikához, ami azt illeti, elsőéves villamosmérnök hallgató vagyok, amiből lehet sejteni, hogy van valamiféle előéletem, ha már idejöttem.


Visszatérve a trafóra: nyilván csinálhatnék belőle jákob létráját, de olyan van fönn a neten is ezer, és nem túl érdekes. Tesla tekercs szintén elég gyakori dolog, meg annak ráadásul nagy a ráfordítása mind idő, mind anyagok terén.


De biztos vagyok benne, hogy a nagyfeszültséggel rengeteg látványos demonstráció létezik, csak most hirtelen nem jut eszembe egy se, amit otthon praktikus lenne kivitelezni.


2013. márc. 6. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Esetleg villamosszék? :D
2013. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha rádobsz egy feszültségkétszerezőt, akkor építhetsz liftert. Annak így kb nulla az anyagköltsége.
2013. márc. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!