Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy termék akkumulátorának...

Egy termék akkumulátorának mAH-ja függ attól, mekkora a teljesítménye a készüléknek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülyén fogalmaztam... Inkább írom a példát. Szóval most vettem egy tabletet. Kicsit csalódott vagyok, mert az aksi csak 2750 mAH-s, holott a legtöbb helyen 3200 mAH-val árulják. Viszont. Utánaolvastam a témának, és ennek a készüléknek volt egy generációváltása. Első generáció: 1 Ghz proci (gyakorlatban inkább 1,2), 3200 mAH aksi. Második generáció: 1,2 proci (már a dobozon is), 2750 mAH aksi. Ennek mi lehet az oka?
2012. dec. 11. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Az aksi kapacitása nem változik a terheléstől, tehát a hardware-től. Viszont az lehet, hogy az új generációs proci már energiatakarékosabb, és nincs szükség a nagyobb aksira.

(Pl. töbféle alvás üzemmódja van; gyorsabban ébred, vagyis sűrűbben lehet aludni küldeni, akár csak tizedmásodpercekre; stb.)

2012. dec. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. De én úgy gondoltam, ugyanaz a proci van bennük - csak az egyiknél 1 Ghz-t írtak a dobozra (pedig az is 1,2 volt egy teszt szerint). Valamiért az akkumulátor kapacitást mégis megváltoztatták. Szóval igazából a kérdést ezért is írtam ki - mivel én csak a 2750-es kiadást kaptam meg az itteni üzletekben... :/
2012. dec. 11. 14:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt írtad, generációváltás volt, szóval ebből nem jött le nekem, hogy ugyanaz a proci. Amúgy biztos ugyanaz? Nem lehet pl. ARM Cortex A9->A15, vagy hasonló váltás?

Az is lehet, hogy rájöttek, hogy kisebb aksival is eladható, és megspórolták a különbözetet. :)

2012. dec. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem. Mindkettőben ARM Cortex A8 van. Az egyikben 1 Ghz (amint már írtam ez nem valós a gyakotrlatban), a másiknak pedig már a dobozán is 1,2 van írva. Sokan panaszkodtak, hogy lassan tölt. Lehet lecserélték másikra?
2012. dec. 11. 15:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Éppenséggel kisebb aksi hamarabb töltődik. Ez is lehet egy ok.
2012. dec. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De hamarabb le is merül. :/ Mindenesetre köszi a választ. És nem értem mit variálnak 1-1 kiadott készülékkel... Én speciel a nagyobb aksinak jobban örültem volna. És ugyanezért az árért van sok helyen, itt a városban pont nem.
2012. dec. 11. 15:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!