Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vélemények az alábbi KIT-ek ről?

Vélemények az alábbi KIT-ek ről?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kicsi házimozit összeállítani. Hozzá szeretnék vásárolni kisebb erősítőt.

Ezeket találtam:

[link]


[link]

Vélemény tiszta hangzást bocsátanak?



2012. okt. 6. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kötözködésképpen, de a házimozi az ott kezdődik, hogy 5.1.

Sztereo erősítőkkel nem fogsz megfelelő hangzást kapni.

A másik kérdés ami bennem felmerült, hogy mi hajtaná meg ezeket az erősítő fokozatokat.

2012. okt. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
meg van a megfelelő áram ellátás (18v)!
2012. okt. 6. 22:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tápegységre, hanem bemenő jelre gondoltam. Ugye nem vagy túl jártas az elektronikában? Amikor azt mondják, hogy egy végerősítő fokozatot meghajtanak, akkor nem a tápforrásra gondolnak, hanem arra az előtétfokozatra ( jelforrásra ) ami a végfok előtt van.
2012. okt. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Talált nem vagyok minden napos e téren, a pc-m és a telefonom lenne az ellátó.
2012. okt. 6. 22:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Sztereo végfokot lehet illeszteni telefon füllhalgató kimenetére és lehetséges számítógéphez is kötni. Ám az nem lesz házimozi.

Az általad linkelt erősítőkkel próbálkozhatsz. A 2ohm terhelés melletti 10%os torzítás szerintem elég nagy :)


"A gyakorlatban 0,1 százalék alig észrevehető, az 1 százalék hallható, a tíz százalék élvezhetetlenségig eltorzult hangzást jelent."

2012. okt. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát ez nem jó :)
2012. okt. 6. 22:42
 7/8 anonim ***** válasza:
A torzítást maximális teljesítményre adott terhelés mellett adják meg. Az erősítő szólhat "szépen", de nem maximális teljesítmény mellett.
2012. okt. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
végül is nemek 10 w-os hangszóróim vannak, nem is húznám fel az egekbe :P
2012. okt. 6. 22:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!