Ha alig láthatóan világít a fázisceruza az azt jelenti hogy nem megfelelő a földelés?
Én nem is értem ezt a vitát...
A helyzet a következő:
Van egy kérdező,aki igazából nagy agy,hallott egy két dolgot a villanyszereléssel kapcsolatban,igazából alibi kérdés,villantani akar,megalázni a válaszolót..de aki ért a témához,rögtön elsőre láthatja,hogy itt nem a válaszoló a kakukk tojás...nevezzük így,de mindenki mást mondana...de olyan bődületes...,na mindegy.
Van egy válaszoló,ő meg nem értem miért ment bele ebe...értelmetlen volt ez kolléga..:-D
Ilyenekre ne is válaszolj,ha rám hallgatsz..:-)))
Hát hülyeségekre nem is lettem volna kíváncsi.Lényeg hogy tökéletes lett a földelésem amit én csináltam.Két méterre belelóg a talajvízbe a saválló cső ami hét méter hosszú.Fáziscerka meg világít mint álat.
Mint mindent,ezt is megoldottam,csak megerősítést szerettem volna kapni előtte,ahelyett hogy óvodásnak képzelnek a "hivatásos" villanypásztorok.Ezt se nekem kellett volna megcsinálni hanem aki lekötötte,erről ennyit.Min csodálkoztok ha olyan házzal találkoztok ahol egyáltalán nincs is földelés? Ez Magyarország.
Hüjye kérdésre hülye válasz.
Nem kell hogy a talajvízbe lógjon a szonda, valami más volt elcseszve nálad.
Ha bármilyen szárazságban bármilyen talajban leásol, általában max másfél méteren talajnedves réteget találsz, kivéve ha ez egy sivatag közepén van.
Ha ez egy új épület volt aminek a földeléséről szó van, akkor a kivitelezőt kell csesztetni.
A betonalap vasszerkezetét minden esetben be kell vonni földelőként. Ez nagyon ritka esetek kivételével már önmagában is elegendő (méréssel igazolni).
A szabvány elfogad üzemi földelőként talajszint alatt futó fém vízvezetéket ha a hossza legalább 5 méter (ez is akár önmagában elegendő).
Ettől eltekintve ki kell alakítani egy EPH csomópontot, amihez csatlakoztatni kell
-az áramszolgáltató nulla vezetékét
-az előbb említett betonalapot
-talajban futó fém csővezetéket
-létesített földelőt
-ha van, villámhárítót
-épületben található fém csőhálózat (fűtés, víz, gáz, fürdőkád, elektromos üzemű helyhez kötött berendezés, kazán, bojler, stb)
Ha a villamos hálózatod normálisan kivitelezett lett volna, és egy darab földelő nélküli lenne, a fázisceruzás trükköd rögtön nem ért volna semmit.
Nem akarok senkit se bántani, vannak akik értenek a villamossághoz, vannak akik megcsinálnak dolgoka, de összességében az érintésvédelem egy komplex rendszer.
Nem merül ki a 'verjünk le jó hosszú csövet, kössük a konnektorba' megoldásnál.
Ettől függetlenül az általad kivitelezett rendszer működhet.
De korántsem biztos hogy szabályos és megfelelő védelmet biztosít.
Ez utóbbit azért hangsúlyozom, mert te vagy a felelős ha bármilyen anyagi kár vagy áramütéses baleset történik a kivitelezett villamos hálózaton.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!