Tényleg van csip a nyomtatókban és égőkben, mely ráveszi a cuccost hogy felmondja a szolgálatot?
"Égőkben" nincs. Egyes nyomtatókban van olyan programozható chip ami egy idő után karbantartás "követelését" okozza, van valahol a neten róla cikk is, egy orosz mérnök írt róla, hogyan hekkelte meg a sajátját (típust, gyártót nem tudom sajnos).
A tervezett elavulás nagyon is létező jelenség. Egyes cégek nem ilyen okos elektronikai módon valósítják meg, hanem pl gyenge mechanikai felépítéssel: pl.: HP nyompatókban olcsó műanyag fogaskerekek, és az új nyomtatóval egyező árú "javítókészlet" ami szintúgy olcsó műanyag alkatrészeket tartalmaz. Olvastam egy HP tulajról, akit ez annyira felháborított, hogy a kérdéses alkatrészt inkább legyártatta fémből, de nem volt hajlandó a HP-től újabb nyomtatót, vagy javítókészletet venni.
Huh, érdekes infók...
És a memóriák, adathordozók.. ezeknek is van közük a kérdésemhez?
Hello!
Okosakat mondtok, ez tény. Egy a gond! Előrebocsátom! Nem hiszem, hogy csak én...!
!...láttam már 20 évvel ezelőtt, hogy mi folyik itt!
Mi történne, ha pl. egy autót amit 20-30 évvel ezelőtt gyártottak, csak "upgrade"-elni kellene és még mindig működne? Mennyi munkanélküli lenne? Nem lenne kereslet, hogy az öt kontinensen létező autógyárak sz@rásig lökjék ki az évente több százezer járművet!
Huhh! Ez csak az autó volt...
Az ember természetes kiválasztódása "mesterségesen" megszűnt! Életben tartjuk a szegény lábatlanokat, mert nincs eutanázia? Csökkent látók, süketek, "nyomorékok" foglalkoztatását szorgalmazzák, miközben a háborúban az egészséges emberek, !gének! vesznek oda szerte a világon?
És bocsánatot kérek a fentebbe említett teljes életet élő, normális emberektől! A bajom csak a csaló hulladékokról szól, akik A8-as Audi-val rokkant helyre állnak...biztos összetarhálta...
A kissebbségről nem beszélek inkább...
Ébresztő! Melyik fajt viselte el eddig a planétánk, amelyik túlszaporodott...
Lehet, nem pont ide kellett volna ezt írnom, de attól még igaz!
Most le fognak csukni...?:O
A 17-es válaszolónak:
Idézet:
"Ez ba*omság. Miért jó az egyes gyártóknak, hogyha pl. 3 év múlva másikat veszek??? Nyilván akkor nem olyat fogok venni, ha olyan hamar tönkrement. Csinálják az üzletet a konkurenciának?"
Nos, nincs konkurencia (legalábbis e tekintetben), mert minden gyártó ugyan azt a silány terméket gyártja!
"Egyébként a nyomtatókba meg az egyéb műszaki cuccok úgy vannak megcsinálva hogy rosszul vannak összeforrasztva amik egy bizonyos időn belül elengednek és már rossz az egész"
Azért ez nem egészen így van. Nem direkt forrasztják rosszul. A felületszerelt alkatrészeket gépek forrasztják több-kevesebb hibaszázalékkal. A furatszerelt alkatrészeket emberek forrasztják be (többnyire kelet-európában, vagy távolkeleten). Nem elektronikai szakemberek, hanem minimálbérért dolgoztatott minimális iskolázottságú gyártósori dolgozók 12 órás műszakban. Úgy is mondhatjuk, hogy "modern kori rabszolgák". A munkájukat anyagilag nem becsülik meg, erkölcsileg is csak ritkán, emiatt nem várhatsz el tőlük minőségi munkát. Korunk gyártástechnológiája a minőségről sokat beszél, de tenni csak addig hajlandó érte amíg az nem megy a mennyiség és a költséghatékonyság rovására. Ezért szerintem a te példád nem igazán a "tervezett elavulás" szándékos esete, egyszerűen korunk gyártástechnológiájának tipikus negatívuma.
27-es válaszoló:
Van igazság, abban, amit mondasz, biztosan. Az a lényeg, hogy az "egy tál rizs jut mindenkinek"-szindróma távolkeleten az valóban igaz és ennek függvényében az is, hogy sz@rik bele a szerencsétlen gépsoron dolgozó, mert
1. Eleve nem becsülik
2. Hulla fáradt és éhes (ezeket te is elmondtad)
3. amit kifelejtettél, hogy neki a büdös életbe nem lesz köze olyan cuccokhoz (1 tál rizsből vagy minimálbérből nem sprórol) mint egy Telefon, egy LCD TV, de még egy hülye tamagochi is luxus náluk. De amint látom, most már Magyarországon is. Jah és ezt az "1 tál rizs"-dumát én itt hallottam, mikor a kínaiak megvették a Borsodchem-et. Marhára nem vicces...mindegy...
A másik, Te a hullámforrasztásra gondolsz, ami majdnem hibátlan. Gondolom annak is megvan a "receptje", mivel forrasztanak, ez ezért nem állja meg a helyét. Lehet itt mindenféle nagy tudást beleadni és ellenkezni ezzel, de aki tudja, milyen forrasztani, az azt is tudja, milyen elegyet keverjen a masinába a kötőanyaggal kapcsolatban...
28-as válaszoló:
A lényeget itt is értem, bár a telefonnak nem kellene annyit tudni, mint egy laptopnak, véleményem szerint.
Mi ez a nagy ipari-fejlődés-duma? Ne b@sszus már, hogy veszek egy telefont és 3 hónap múlva megadja magát, mert kipurcan a software benne, ami eleve fejlesztési hulladék volt! Ácsi! Azt pedig 90 ezer forintért dobálják, mikor kijön, de minek is vennéd meg, mert 2-3 hónap múlva harmadannyiért megveszed, mert rájöttek, hogy software-hibás vagy kijött az új "fejlesztés" (hogy a Te szavaiddal éljek) Ismerek egy pár embert, aki beharapta a nagy fényképezős marhacsúcsszuperokosnyomkövetős, gyufásdoboznyi, komplett billentyűzettel ellátott hogynyomjammegazentertmertnemlátom-telefont. Egészségükre!
Érdekes téma ez...:)
"Miért jó az egyes gyártóknak, hogyha pl. 3 év múlva másikat veszek??? Nyilván akkor nem olyat fogok venni, ha olyan hamar tönkrement."
Nos tényleg nem. MEgveszed egy másik gyártó ugyanolyan vacak minőségű termékét ugyanannyiért.
A vásárlók többsége nem fog 2szer annyit kifizetni egy termékért akkor sem, ha az 4szer annyi ideig tartana, mert előbb nézik az árcédulát, meg a reklámot.
Ez a mentalitás már rég vagy tönkretette, vagy megváltoztatta azokat a cégeket amelyek a hosszan tartó minőségi termékeket gyártották régebben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!