Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LED-es H1-es izzók tényleg...

LED-es H1-es izzók tényleg tudnak akkora fényerőt, mint állítják? Az eredeti 55W-osnak a 4-szerese? Létezik ez vagy kamu?

Figyelt kérdés

Nem fényszóróba kellene, hanem halogén villogóba (forgólámpába), és tény, hogy az eredeti 55W napsütésben kicsit gyenge. Ez tényleg 4-szeres fényerőt ad vagy hülyeség?



[link]



tegnap 20:01
 1/8 Szirty ***** válasza:
Ránézésre teljesen kizártnak tartom a 4x-es fényerőt...
tegnap 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát igen, elég fura ... csak esetleg hátha valaki tapasztalatból tudja.
tegnap 21:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Erre találták ki az elállási jogot!

Megveszed, nem szétbarmolva kibondot, kipróbálod és ha nem jó, akkor visszaküldöd.

Egyébként a 3000 lument én keveslem. Van olyan zseblámpám ami 2500-at tud. Igaz nem nagyon lehet belenézni, nem tudom hogyan mutatna az nappal egy búra alatt.

A másik hogy ez nem biztos hogy pontosan ott bilágít ahol a H1-esnek az izzószála van. A következő probléma a hűtés. A LED-eket a melegedés nagyon hamar kinyírja... kérdés mennyit bír ki egy búra alatt, főleg ha álló helyzetben is használod, vagyis nem lesz semmiféle menetszél ami hűtse.

tegnap 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem értelek. Ha a forgó lámpába nem jó az egy irányba világító fényforrás, akkor miért olyat akarsz venni?
tegnap 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

igen, ezek jó kérdések. mondjuk a melegedés problémáját talán kivenném, mert a H1 halogén is tud brutál fottó lenni fél-1 óra üzemelés után, és a búra elég jó azért. de értem, itt a ledek tűrőképességére gondolsz inkább. hát mindez jó kérdés. de így rajzon, képen, én is nehezen tudom elképzelni azt a 4-szeres fényerőt.

na meg az is jó kérdés persze, hogy ha ez 6000 Kelvines, akkor az más színt fog adni egy olyan búránál, amit halogén izzóra terveztek.

tegnap 23:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem a búrát féltem a melegtől :D

A LED fog kinyiffani ha túlmelegszik.

tegnap 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

jahh értem, igen.

hát jó kérdés, nem volt még ilyenem, de fura, ennyi biztos.

tegnap 23:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez reflektorba való, nem forgó lámpába.
ma 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!