Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A trafóállomásokon az áram...

A trafóállomásokon az áram hangmagassága mitől függ?

Figyelt kérdés

Ha ilyen


[link]


Vagy ha ilyen


[link]


Így tudom megfogalmazni.



#áram #hangmagasság #Trafóállomás
ma 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Váltóáram esetén a frekvenckiától. Ez Magyarországon 50 Hz, viszont a rezonancia miatt 100-nak hallod. Ki is lehet próbálni, tölts le egy jelgenerátort, és állítsd 100 Hz-es szinuszra. Pont ugyanolyan hangmagasságot fogsz hallani, mint amin mondjuk a mikród zúg működés közben.
ma 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A frekvencia mitől függ? Ezek milyen áramú trafók?
ma 13:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem létezik egyenáramú transzformátor, hiszen az szembemegy számos fizikai törvénnyel. A frekvenciát az határozza meg, hogy milyen sebességgel forognak a generátorok az erőművekben, és az nem véletlenül van szabványosítva 50 Hz-re. Ez percenként 3000 fordulatot jelent. Érdemes lenne utánaolvasnod a mágnesességnek, mert én nem fogok előadást tartani belőle.
ma 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy tarts. Amúgy csak ez a két hangmagasság létezik vagy van többféle is?
ma 13:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Erősáramú rendszerekben jellemzően 50Hz a hálózati frekvencia, esetleg távoli országokban 60. Viszont ez nem zárja ki másegyebek létezését. Pl egy AWI hegesztőgép ennél jóval magasabb frekvenciát bocsát ki, amikor ívet fog.
ma 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A trafóállomás szempontjából kérdeztem, hogy csak ez a két hangmagasság létezik vagy van többféle is?
ma 13:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha átgondolnád a válaszaimat, akkor azokból félreérthetetlenül kiderül, hogy nem.
ma 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!