Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen elektromos rollert vegyek?

Milyen elektromos rollert vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elektromos rolleren gondolkozok, de őszintén fogalmam sincs milyet vegyek.

Amire nekem kéne az annyi, hogy eljövök munkába vagy iskolába (ez kb 10p) na meg persze biztos elmennék vele boltba meg ilyenek, de csak a városban használnám, úgyhogy nagy távokat nem tennék. Száguldozni nem akarok,max 35-40km/h az nekem tökéletes. 110kg birjon el.

Max 120ezer forintot szeretnék rászánni, úgyhogy várom kinek milye van😊



ma 08:19
 1/4 menta34 ***** válasza:

35-40 km/h, 110kg, 120 ezerből?

- ha találtál ilyet szólj, veszek én is :)

ma 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

120-ból 110kg teherbírású, 35-40 km/h sebességre képes kellene? Ja, és gondolom legyen 50-60 km hatótávja is, igaz?! :P


Én sem értek az elektromos rollerekhez, de azért az nekem is nyilvánvaló, hogy irreális elvárásaid vannak.


120 ezer az kb a belépő szint, ami 15-18 km/h sebességre képes és nem bír el egy vágómarhát...

ma 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Rolleren, kezdőnek 30 km/h is már félelemkeltő. Ez nem olyan, mint az autó kényelme. Hozzá lehet szokni persze, én 35-ig tolerálom, de ehhez már legyen jó sima út, minimális forgalom. Mert ugyebár az autókhoz képest viszont kevés. Ott navigálsz az út szélén, hátulról szorosan előznek, közben ott vannak a kátyúk, csatornanyílások. Balra nem kerülheted, mert elcsapnak. Nem olyan vicces, főleg neked 110 kilóval, kisebb sebességen is véged lehet.

Kerékpárúton sem nem mehetsz túl gyorsan, nem csak a szabályok, a fizika miatt sem.

Meg az elvárás is irreális.

Alábbiak kapcsán: ami nem minősül majd kerékpárnak, azzal nem mehetsz kerékpárúton, legfeljebb lakott területen kívül. Kötelező sisak, elsősegélycsomag, segédmotoros jogosítvány, kötelező biztosítás.

=================================

[link]

Az új KRESZ-ben már külön szabályok foglalkozhatnak majd az elektromos rollerekkel, ahogy azt korábbi cikkünkben írtuk. A jelenlegi elképzelés szerint motoros rollernek minősülnek majd az 1000 wattnál kisebb teljesítményű, vagy 35 kilónál könnyebb, illetve síkúton, önerőből 25 km/óra sebességnél nem gyorsabb, legalább kétkerekű, egy tengelyen kormányzott, vezetőjét állva szállító járművek. A nagy teljesítményű motoros rollerek értelemszerűen azok lehetnek, amelyek erősebbek 1000 wattnál vagy nehezebbek 35 kilónál, vagy gyorsabbak 25 km/óra sebességnél. Ez utóbbiak esetében is szerepelhet a paraméterek közt, hogy legalább kétkerekűek, egy tengelyükön kormányzottak, illetve vezetőjüket kizárólag állva tudják szállítani.

--------------------------

A kisebb teljesítményű elektromos rollerekre alapvetően a kerékpáros szabályok vonatkozhatnak a jövőben, így használatukhoz ezután sem kell majd jogosítvány, vagy kötelező biztosítás, illetve védőfelszerelés.

==============================

ma 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

120 ezerből kerékpárt sem kapsz normálisat.

250-300 környékénél kezdjünk el nézelődni ilyen elvárások mellett!

ma 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!