Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy visszatápláló napelemes...

Egy visszatápláló napelemes rendszernél látható/visszaellenőrizhető, ha a meglévő napelemek mellé még teszek további napelemeket, hogy többet tudjak termelni?

Figyelt kérdés

8kW-os az inverterem, de csak 6,5kW napelem van rajta. Egy szabad stringem még van az inverteren, amire rá tudnám kapcsolni az új paneleket. Így még nagyjából 2-2,5 kW jönne le pluszban.

Arra vagyok kíváncsi, hogy a garanciát érinti-e ha ezt megvalósítom, illetve a kivitelező vissza tudja-e ellenőrizni valahogy, hogy a másik string is dolgozik/dolgozott?

A szerődésben szereplő inverter teljesítményt nem tudom túllépni, mert az inverter a kimenő oldalon leszabályoz, tehát nem enged 8kW fölé kimenő teljesítményt.



aug. 9. 08:33
 1/4 anonim válasza:
74%

Nem az hogy nem enged, hanem NEM TUD nagyobb teljesítményt leadni. A Trabant se tud 42LE-nél többet. Ez ilyen.


Igen ellenőrizni tudja, megnézi a naplózást és világosan kiderül.

aug. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

8 kwp rendszerre szerződtél a szolgáltatóval. A legtöbb inverter névleges teljesítmény plusz 10%ot tud.

Én 5 kwp inverterre szerződtem, 3,2 kwp panel van a tetőn és a telepítő azt mondta további 6 panellal 5,6 kwp ig bővíthető.


Szóval nyugodtan fel lehet bővíteni további engedély nélkül.

aug. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van hozzáférésük, akkor igen, látha a telepítő.


A mezei user accounttal is látszik a termelés.

aug. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fero61 válasza:
100%
Ezt a kiviteleződdel érdemes egyeztetni. Természetesen lehet növelni az inverter teljesítményéig, vagy még akár 1,2-es szorzóval többet is rá lehet pakolni. Ha több panelt raksz rá, akkor a termelési görbéd trapézba megy át és természetesen több lesz a termelésed is.
aug. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!