Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha van egy hálózatra visszatáp...

Ha van egy hálózatra visszatápláló napelemes rendszerem, mi történik akkor, ha elmegy az áram és süt a nap?

Figyelt kérdés

Továbbra is lesz áram a házban vagy nem? Mi van ha nagyobb a terhelés mint amennyi áramot termel a napelem? (feltételezve, hogy megmarad az áram a házban áramszünet esetén is) Én ezt úgy tartom logikusnak, hogy akkor nincs áram itt sem, mert tudtommal a szolgáltatói hálózathoz szinkroniázálja magát a rendszer. Viszont akkor adódik a következő kérdés: lehetséges-e hibrid rendszert építeni? Az akkumulátoros rész akkor lép életbe amikor megszűnik a hálózati tápellátás és az akkukat tölti a napelem elsődlegesen, amikor azok feltöltődtek akkor megy a hálózatba a visszatáplálás.


Elég kusza lehet a kérdés, de remélem azért érthetően leírtam.



2013. okt. 29. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Marha sok pénzbe kerül egy olyan felszerelés amiről te beszélsz. Azaz önállóan is képes táplálni a háztartást.

Sok akku és nagy solar felület kell hozzá.

2013. okt. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha süt a nap akkor elméletben kell hogy legyen áram, de ahhoz már külön rendszer kell hogy elegendő áramod legyen és ne legyen hatalma ingadozás mert ezzel olyan áramlökést kaphat a működésben lévő vagy akár áram alatt lévő dolgaid hogy el is füstölhetnek vagy rosszabb.

Ehhez egy nagy teljesítményű akkumulátorra és trafóra lesz szükséged ami nagyon sok pénzbe kerül, és ezzel is általában csak szünetmentes áramforrást tudnál biztosítani arra az esetre ha elmenne az áram főleg éjszaka akkor világításod legyen. De ahhoz hogy minden el legyen látva árammal mint ha a szolgáltató küldené ahhoz az egész tetődön napelemnek kellene lennie, plusz jó sok akkumulátor, trafó meg minden plusz egy spéci kapcsoló rendszer ami akkor lép működésbe amikor érzékeli hogy a szolgáltató nem küldi az áramot.

Ilyen dolog van is a számítógépekhez ezt hívják szünetmentes tápegységnek, csak a gond velük az hogy többségük csak 30 percre tudja biztosítani azt az energiát ami egy számítógép és esetleg egy asztali lámpa működéséhez kellhet, az hogy menjenek vele a nagy teljesítményű otthoni gépek,, hűtő, vízmelegítők, mosógép azokhoz egy spéci nagy teljesítményű szünetmentes kell ami már 50 ezer forint körül mozog és az is csak egy számítógépre ha elég, utána már csak feljebb egészen a csillagos égig megy az ára. Egy olyan rendszer amilyet te elképzelsz 5-10 milliónál kezdődik, és még az sem garancia arra hogy mindennel el leszel látva. Plusz az nem működhet hogy csak akkor van áram ha süt a nap mert kaphat hirtelen nagy teljesítményt egy fogyasztó vagy akár kisebbet és a sok fel-le kapcsolás sem tesz jót neki mert egy áramlökés egy ilyennel és el is szállt minden.

2013. okt. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Most aztán lehet elmélkedni, hogyan is van ez. Nagyon sok olyan rendszer van az országban, ahol egy-egy gyárnak, vállalatnak saját erőműve van. Ezek időnként leállnak, vagy valamilyen oknál fogva kisebb teljesítményt adnak le, mint amennyit a gyár igényel. Néha pedig többet. Amikor többet, akkor az országos hálózat ezt felveszi. Ezt is mérik, külön fogyasztásmérőkkel. Ennek az áráról is megállapodik a gyár a szolgáltatóval. Oda-vissza mérik az energiaáramlást és a hó végén fizetik a különbözetet. Mivel a generátorok váltakozó feszültséget adnak, azokat minden esetben szinkronizálják.

Probléma akkor adódik, ha a külső hálózaton a feszültség megszűnik, valamilyen hibából adódóan. Ekkor a védelmek a gyárat lekapcsolják a hálózatról, mert a generátorok túlterhelődnének, és a gyár saját erőműve ú. n. szigetüzemben látja el a gyárat.

Tehát mi kell a napelemes rendszerhez? Mivel a napelemek egyenáramot (egyenfeszültséget) adnak, egy megfelelő DC/AC átalakító, oda-vissza fogyasztásmérő és megfelelő automatikák, melyek észlelik a külső feszültségkimaradást és villámgyorsan intézkednek. Ha ilyen nincs, tönkremehet a napelemes rendszered.

2013. nov. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Valóban óriási költségbe kerül (és nem is éri meg) a saját háztartás energiaszükségletének a tárolása akkumulátorokban és arról működtetni a házat/lakást.

Vannak különböző megoldások pl váltókapcsolók, úgy működik, hogy amíg termelsz elég elektromos áramot a saját igényed kielégítésére, addig "rólad" megy az áram, és ha esik a teljesítmény, (pl, vihar, felhő, éjszaka), akkor a váltókapcsoló belép, szinte észre sem veszed és máris pl.: az EON-ról működsz.

Viszont:

Az aksik élettartama 4-5 év :(, tehát ez alatt akár "kuka" szintre esnek vissza. Tehát akármennyi aksid van, 4-5 évente, (sok mindentől függ ugyan, de kb. ennyivel kell számolni), az egész garnitúrát le kell selejtezned és újat venni az összesből. Na az a luxus.


Szimplán hálózatba termelni az szerintem nagyon jó, és nagyon megéri.

Magam is árulok napelemeket, ezeket napcellákból magam gyártom le. (igény szerint, méret szerint)

Egy pl 10Kw-os rendszert építeni betáplálás céljából kb 5 esetleg 6 év alatt teljesen visszahozza az árát, tehát nem 10-15 év, mint sok helyen írják.

10KW rendszerrel számolva: 1050 óra x 10KW = 10,500Kw éves teljesítmény. Ami 22 Ft-os átvételi árral számolva kb.: 231,000 Ft / év. Közel 20.000 Ft havonta fixen. Szerintem nem rossz. Ezen adatokra 3-4 év adat szolgáltat infót. 1050 és 1100 órával lehet számolni (Magyarország közepén), Szeged környékén inkább 1200 óra.


Visszatérve a szigetüzemű aksis rendszerre, sajnos nincs értelme.

Ez egy helyen "éri" meg, ahol nincs lehetőséged másra. pl.: mindentől távol egy tanya, a semmi közepén. Oda kell pár napelem, pár aksi, esetleg egy szélkerék is, és ennyi.

Ahol van lehetőség áramszolgálatótól áramra, ott termelj be és kész. (persze ez csak az én véleményem)

2013. nov. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!