Szigetüzemű inverterre rá tud szinkronizálni a hálózatra visszatápláló inverter?
Figyelt kérdés
Tehát ha adott lenne egy szigetüzemű inverter, ami biztosítja a nyaraló áramellátását függetlenül a hálózattól, úgy erre a hálózatra (ami ugye nem az elműs vezetékről kapja az áramot) rá lehet-e tenni egy normál hálózatra visszatáláló invertert? Képes-e rászinkronizálni a szigetüzemi inverter áramára a visszatápláló és lesz-e esetleg valami baja az invertereknek, ha több áram termelődik, mint amennyi a fogyasztás?2022. ápr. 8. 19:19
1/5 anonim válasza:
Elolvastam párszor, de még mindig nem értem.
A napelem két invertert táplálna? Akkor már nem szigetüzem...
2/5 A kérdező kommentje:
#1: Két külön napelem csoport lenne. Az egyik egy szigetüzemű, a másik egy visszatápláló inverterre lenne kötve. Nem lenne rákötve hálózatra.
2022. ápr. 8. 20:06
3/5 anonim válasza:
"Nem lenne rákötve hálózatra."
Akkor minek két inverter? :D
4/5 anonim válasza:
Kérdezd meg a telepítő cégtől. Léteznek olyan inverterek amelyek tudnak egymással szinkronban menni szigetüzemben. És képesek egymás között a terhelést megosztani. Igazán a terhelés megosztás lesz a problémás inkább.
5/5 anonim válasza:
Alapból nem erre vannak kitalálva a hálózati inverterek. A visszatáplálós hálózati inverter a közműhálózatot egy végtelen tárolónak tekinti, amibe bármikor bármekkora energiát beletud nyomni. A védelem annyi benne, hogyha nem megfelelőek a hálózat paraméterei, feszültség, freki, impedancia, akkor leválik róla, és amikor helyreáll a rend, akkor visszaszinkronizál. A szigetüzemnél hamar abba a szituba kerülhet a rendszer, hogy nyomná a hálózati inverter mert ezerrel süt a nap, de tele az akku, a fogyasztás meg alacsony, vagy nem győzi az akku töltő a teljesítményt (48 voltnál 5 kW, az 100 Amper töltőáram). A jobbik esetben a hálózati inverter ki.be fog kapcsolgatni, rosszabb esetben valamelyik inverter megadja magát. Az SMA-nak van olyan szigetüzemű rendszere amibe lehet integrálni a hálózati invertert, ott az inverterek kommunikálnak egymással, ha nem kell minden napenergia, akkor a hálózati inverter visszaveszi a teljesítményt. Van egy másik út is, az olcsóbb, de nem olyan elegáns, ilyenkor a hálózati invertert áramszünet esetén kikapcsoljuk, a napelemeket pedig manuálisan átkapcsoljuk a szigetüzemű inverterre. Mivel a szigetüzemű inverter tud úgy működni mint egy UPS, ezért nem lesz áramszünet, a napelemeket pedig ráérünk később is átkapcsolni. Most állítottam össze egy ilyen szettet, 5,6 kW egyfázisú inverter, 120 A töltőárammal, 11 kWh LiFePo4 aksipakkal. balanszerrel, BMS-el, átkapcsolóval, kábelekkel 3,5 milió.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!