Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megrázhat így az áram?

Megrázhat így az áram?

Figyelt kérdés
Van egy hosszabbító a földön, nem elosztós hanem csak aminek egy aljzata van. Véletlen odaléptem és a zoknim hozzáért, tehát a lábfejem oldala inkább. Így megrázhat az áram? Nem éreztem úgy semmit, de megijedtem. Azóta picit mintha bizseregne a lábam de ez lehet csak pszichés.

aug. 7. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pszichés. Hidd el azt érzed.
aug. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem ért még eddig áramütés. Mit éreznek ilyenkor és mennyire?
aug. 7. 09:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Végigfut rajtad, olyan mint amikor a könyököddel véletlenül rátámasztasz valamire, és vegigfut az ideg. Fáj.
aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem, na hát ilyen érzés most nem volt. Egyébként van rá bármi esély, hogy a fent leírt szituációnál előfordulhasson egy áramütés? Bocsi a sok kérdésért, csak nagy félelmem ez a dolog.
aug. 7. 09:32
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Hacsak nincs villa a lábfejeden, amivel az aljatba nyúlkálsz.
aug. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szigetelt a hosszabbító, nem? Kézzel megfogod, mikor beledugsz valamit és nem ráz meg. Fürdőkádban ne használd (mármint akkor ne ha vizes, ha száraz állapotban felszerelnél egy oolcot és fúrnod kell az oké). Ha nem vizes, nem törött, nem lóg ki a réz, akkor nem fog megrázni. A konnektor részben kilógó fémpöcök a védőföldelés és helyes bekötésnél nem ráz az se.
aug. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Ha megbasz az áram, azt észre fogod venni, hidd el :D


Ez semmi, ez csak pszichés, ráadásul nem is vezető réteghez értél, hanem szigetelőhöz, így esélytelen az áramütés.

aug. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Az ujjaddal ha a konnektor lyukaihoz érsz, akkor sem ráz meg az áram, mert kb 1 cm-rel beljebb vannak az érintkezők.
aug. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha a fémpöcökhöz tehát a védőföldeléshez hozzáérek véletlen az ujjaimmal akkor se történik semmi nem?
aug. 7. 10:07
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pláne nem szabad, az azért földelés.
aug. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!