Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megrázhatott az áram?

Megrázhatott az áram?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen reggel kapcsoltam fel az irodában a lámpát.

Dupla, falból kiálló kapcsolónk van,vagy 10 éves.

Szikrázott egy nagyot ilyen kék fénnyel,csattanás hang az izzó rögtön kiégett.

Nem éreztem konkrétan,hogy megrázott volna de iszonyat megijedtem.

Mekkora az esélye az áramütésnek?

Hallottam,hogy állítólag nem mindig venni észre?


2021. aug. 13. 08:29
1 2
 1/16 Szirty ***** válasza:
100%

A kapcsoló szigetelt.

Épp azért hogy ne rázzon.


"Hallottam,hogy állítólag nem mindig venni észre?"


Az áramütést?

Hát akkor téged még nem rázott meg áram, meg azt se akitől ezt hallottad.

Ha nem vagy már akkor halott vagy eszméletlen akkor észreveszed! :)

2021. aug. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
nem rázot meg, ezt èrezted volna. Esèlyes hogy kèt kábel èrt össze, ès rövidzárlat lett. nèzesd meg mindenkèppen, ha ívet kap gyullad
2021. aug. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat,hát már nem emlékszem ki és mikor mondta,hogy nem mindig venni észre. De legalább már tudom,hogy badarság :)
2021. aug. 13. 08:43
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is 2-es,szólok itt a villanyszerelőnek nézze meg,úgyis kell izzó csere.
2021. aug. 13. 08:44
 5/16 Szirty ***** válasza:
100%

A hagyományos izzó gyakran megy úgy tönkre hogy bekapcsoláskor zárlatot okoz.

De el tudom ezt képzelni LED-es fényforrásról is :)

2021. aug. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
am nem baromság amit gondolsz. te az èlettani hatás. ha megüt az áram akkor pl azonnal meghalsz, valamikor meg úgy èrzed hogy jól vagy, közben sèrülèst szenvedtèl ès kèsőbb leszel rosszul... ezèrt kell az áramütèst komolyan venni, ès ebben az esetben orvoshoz fordulni
2021. aug. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ,nem éreztem hogy megrázott volna. Ha valaki később lesz rosszul az nem érzi ha megrázza, vagy érzi csak akkor per pillanat jól van?
2021. aug. 13. 09:09
 8/16 Szirty ***** válasza:
100%

"Ha valaki később lesz rosszul az nem érzi ha megrázza..."


Magát az áramütést akkor érzed amikor az történik. Nem később.

2021. aug. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

èrzi csak jól van.

2 tünet lehet: ègès: függ hogy milyen áram volt. pl ívet húz megfogodakkor az ív bőr találkozásnál ègès. A villám csapás nagyobb hővel jár, akár fèl arc is megèghet

Belső szerv: pl szív áram hatására szívritmus zavar lèphet fel, akár azonnali, illetve 2 óra múlva is, konkrètan szívrohamot kapsz tőlle, vèrkeringèsed összeomlik, ez sokk veszèlye lèphet fel, az agy "áramot termel" itt is gondok lehetnek. Áram ütès alatt álló szemèly rázkódhat ezáltal traumás sèrülèsek is előfordulhat, csontörès. Az ember vezeti az áramot, ilyen szemèlyhez hozzáèrni TILOS. Bekerülsz a fázisba te is vezető leszel. Csak leszigetelve, olyan eszköz mely nem vezeti az áramot (nincs szabad szènatomja). vannak vezetők :vas, rèz grafit, vannak fèlvezető: szilicium, ès a nem vezető: üveg, kerámia.

utolsó: nem minden esetben azonnali az èlettani hatása. Az áramütèst termèszetesen akkor èrzed...

2021. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
bocsánat: minèl kevesebb szabad elektron van benne
2021. aug. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!