Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megrázhatott az áram?

Megrázhatott az áram?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen reggel kapcsoltam fel az irodában a lámpát.

Dupla, falból kiálló kapcsolónk van,vagy 10 éves.

Szikrázott egy nagyot ilyen kék fénnyel,csattanás hang az izzó rögtön kiégett.

Nem éreztem konkrétan,hogy megrázott volna de iszonyat megijedtem.

Mekkora az esélye az áramütésnek?

Hallottam,hogy állítólag nem mindig venni észre?


2021. aug. 13. 08:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Értem,elnézést az értetlenkedésért,nő vagyok és ehhez nem igazán értek.

Köszönöm mindenkinek a korrekt és normális választ,bevallom azt hittem kapok beszólást,de kellemesen csalódtam.Szép napot mindenkinek :)

2021. aug. 13. 10:18
 12/16 anonim ***** válasza:
ez sok mindentől függ, hány amper megy át rajtad egyen vagy váltakozó áram megy át rajtad, szigetelő anyag van e rajtad,stb
2021. aug. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
nem fogok beszolni mert nem tudsz vmit.... èn a csillagászathoz vagyok idióta...
2021. aug. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szorítkozzunk a jelen esetre.

Akkor beszélhetünk esetlegesen áramütésről, amikor a páciens az áramkörbe kerül, rajta valamilyen módon áram halad át.

Itt nem történt ilyesmi, és nagyjából ennyi amit el lehet mondani róla.

Lehet ragozni, hogy mi lenne ha, de sok értelme nincs arról beszélni, hogy meghalhatott volna egy olyan dologtól, ami meg sem történt, és ha meg is történne, számos környezeti és élettani hatástól függ, és egyénenként eltérő lehet a kimenetele.

Mondjuk azt, hiába régi a kapcsoló, de ha sérülésmentes, és nem fém kötötűvel bökdösve kapcsolgatod, miközben a tetőn beesik az eső, akkor nagy eséllyel hamarabb fogsz egy kamiontől megsérülni lámpakapcsolás közben.

[link]

2021. aug. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
:))))
2021. aug. 13. 10:32
 16/16 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam köszönöm még egyszer, és észben fogom tartani amit írtatok, mert sajnos van egy olyan érzésem,nem ez volt az utolsó.

De így könnyebb sokkal,hogy tudom mi történik vagy mire figyeljek.

2021. aug. 13. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!