Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megrázhat-e a számítógép...

Megrázhat-e a számítógép levegőben?

Figyelt kérdés

Az egyik barátom azt érzi, hogy megrázza a gép és feszültséget érez körülötte. Szerintem csak beképzeli, mert én és egy ismerősöm se érez semmit. Olyanról olvastam, hogy ha hozzá érsz akkor egy kicsit megráz és zsibbad tőle a kezed. Ezt mindenki a rossz földeléssel magyarázta. Viszont a barátom a levegőben érzi és azt mondja szédül tőle, mikor megrázza, és fáj a szíve tőle. Én viszont hozzá értem minden oldalon a géphez és semmi.

A gép valószínűleg alaplap és maghajtó hibás, plusz a táppal is vannak gondok. Holnap viszem szervizbe.



2020. nov. 8. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Mivel a levegő átütési szilárdsága 21 kV/cm, és a számítógépben nincs sehol 21 kV, így még egy cm távolságból sem rázhat a levegőben.
2020. nov. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha nincs bekötve a földelés (ami egyébként szabálytalan), a táp meghibásodása esetén simán meg tud rázni. De az nem csak kellemetlen, halálos is lehet. Ha te hozzáértél és nem volt semmi, akkor nincs baj, beképzeli.
2020. nov. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A tápegység: fsp hexa+ 500w

A földelés rendben van.

2020. nov. 8. 17:58
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Beképzeli, az áramütés nem okoz szédülést. Tapasztalatból mondom, elszenvedtem már párat szakmai ártalomból.
2020. nov. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
39%

hibas? #3 az meg mas is?

ne hasznaljon hibas gepet

amugypedig vizsgaltak hogy rendben a foldeles?

az elektromos halozatot kell ellenorizni es nem csak a foldelest hanem minden szempontbol, villanszerelonek igazi szakmabeli szakembernek vagy tenyleges egyenerteku hozzaertonek


Milyen monitort hasznal? Nem az okozza? Nem probalgatta hogy pontosan mi is lehet a forrasa?

CRT nel "normalis" de egy jo CRT tol is mar 10 eve is erdemes voltt megvalni, nem hogy manapsag, foleg hogy gond is van, kiprobalni mindenkepp erdemes lenne "lapos" monitorral ha most CRT je lenne


gepnel is hasonlo "sugarzas" elofordulhat de nincs rendben silany es/vagy hibas alkatreszek

vagy az emlitett halozat hibaja

2020. nov. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A földelés és a hálózat rendben van. Kb. egy fél éve ellenőrizték egyéb okokból.

A monitor egy 24 colos, ívelt gaming samsung monitor 144hz-es.

Viszont a táp, amit feljebb írtam elvileg Intel CPU-hoz van, viszont a gépben AMD a CPU és a VGA is. Ez okozhat problémát?

Maga a VGA 500 Wattot fogyaszt. A többiről nem tudom, de a tép 500W-os. A gép első beüzemelése után írt párszor valami "Wattman" problémát, de az régen volt és eddig normálisan működött.

Amúgy azóta érzi a rázást, mióta kifagyott a játék a Forza Horizon 4 alatt.

2020. nov. 8. 18:32
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

alsokategorias tap, de nem Intelhez van barmihez

feltelezhetoen a gyarto 500W os tapot ajanl a vga hoz de nem annyit fogyaszt akkor nem mukodott voln rendesen sosem a gep, amugyis keves ilyen vga van


lehet pszichesen megviselte epp nagyon beleelte magat az autoversenybe :D

"es kirazza a hideg" azota vagyis esetunkben az "elektromos"Sokk


Igy infok nelkulis ugyerzem (vagyis hat a monitor alapjan nem olcso semmi sem) minimum egy kozepkategorias tap illene a gepbe, 30-40ezres, amilyeneket szakmabeliek ajanlanak

prohardver.hu n pl.

hexa t meg ellehet adni, vevo lesz ra, hibasan is! ettol nem kell felni hardverapro.hu


elofordulnak "oknelkul" is fagyasok de erdemes lehet vizsgalodni szoftveresen hogy mi is a hiba szoftveres e hardveres e ha ujbol elofordulnanak fagyasok

2020. nov. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Beteg,
2020. nov. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Talán egy nagyon enyhe EHS-ben (elektromágneses hiperérzékenységben) szenved; Röviden, a beteg különösen érzékeny az elektromágneses mezőkre, emiatt különböző tünetektől szenved bizonyos elektromos eszközök közelében (ezek a tünetek páciensenként eltérőek), de az eddigi kutatásokkal semmi bizonyítékot nem találtak a betegség létezésére, ezért az orvosok szerint az ilyen esetek többnyire pszichés eredetűek (beképzeli a beteg), vagy valami más okozza a problémát, pld. zajszennyezés. Én valami ilyesmire tippelnék a barátod esetében is.
2020. nov. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. nov. 8. 20:35

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!