Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megéri az iPad, ha egyébként...

Megéri az iPad, ha egyébként van laptopom?

Figyelt kérdés
Már több éve laptopot használok az egyetemen, igazából teljesen jól elvagyok vele, de gondolkozom, hogy beruházzak egy iPadre is. Leginkább amiatt tetszik, mert súlyra könnyebb, így egyszerűbb lenne hordozni, kisebb táskában is elfér, nem kellene mindig nagy hátizsákokkal járkálnom a suliba, meg szeretek kézzel is jegyzetelni, tetszik, hogy így bele tudnék írni rögtön a dokumentumokba, diasorokba. Rajzolásra is tudnám használni, de abszolút csak hobbiszinten, másra nem nagyon használnám, amire a telefonom meg a gépem nem megfelelő. Megéri szerintetek? Tartogat még magában egy ilyen készülék olyan plusz lehetőségeket, amiket most nem veszek számításba, de egyébként megkönnyítenék a hétköznapjaimat? Vagy lényegében majdnem teljes pénzkidobás lenne, néhány minimális kisegítő funkcióval a laptoppal szemben?

júl. 26. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Pénzkidobás.
júl. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

Én magamból indulok ki, nekem megérte, mindkettő van és mindkettőt napi szinten használom.

Vannak átfedések. Mindkettő kiválóan alkalmas internetezni, videó/film nézésre, zenehallgatásra, közösségi médiára és kapcsolattartásra.

Ha sokat írsz (gépelsz), erre a laptop előnyösebb, kényelmesebb rajta, mint ahogyan a szövegszerkesztés (formázás) is egyszerűbb rajta. Egy szakdolgozatot sokkal kényelmesebben megcsinálsz laptopon. Bár vehetsz billentyűzetet iPad-hez is, de ha van már egy laptopod, akkor ennek nem sok előnyét látom (én sem vettem hozzá), mivel ezzel együtt már nem volna olyan kompakt. Kb. ugyanott volnál, mintha veszel egy 2 az 1-ben laptopot (egyébként egy ilyen készüléknek is rengeteg előnye van, kb. a kettő között lenne, hordozhatóbb a laptopnál, kényelmesebb hosszabb szövegeket írni és szerkeszteni az iPadnál).

Az iPad sokkal kisebb, sokkal könnyebben hordozható. Rövidebb szövegek jegyzeteléséhez, illetve írásához ez is tökéletesen megfelel, szövegszerkesztő is használható rajta (bár nem olyan kényelmes, mint laptopon). De az iPad mellett a hordozhatóság a legerősebb érv, meg az akkumulátor üzemidő (reggeltől-estig biztosan bírni fogja aktív használat mellett is). Na jó, laptopban is lehet találni jó üzemidejűt, ezért ezt az előnyt egyes laptopok mellett is fel tudom hozni, attól függ milyent veszel.


Összességében szerintem a kettő jól kiegészíti egymást. Ha messzire/sokat viszed magaddal, jó az iPad, a szakdolgozatot meg úgy is otthon írod majd meg laptopon (ha szükséges).

júl. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%

Az iPad megvásárlása után végül eladtam a laptopot és maradt az asztali gép+iPad.

Sokkal jobb a tebleten tenni-venni mint laptopo. Akárhol elő lehet venni, nem zúg a ventillátor, stb.

júl. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!