Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik ipadet válasszam?

Melyik ipadet válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 0-ról indulva készülök fel emelt biológiára és kémiára itthon.

(Van magántanárom, kurzusra is járni fogok ami szeptemberben kezdődik) soha nem volt még IPadem és most elgondolkoztam azon, hogy veszek egyet, hogy segítsen a tanulásban. Ennek a két tantárgynak a jegyzetelésére szeretném használni. Ti melyiket ajánljátok? Néztem pár videót és olvasgattam már a témában de még nem sikerült döntenem. Nem szeretném a legdrágábbat, nekem tényleg csak az kéne hogy tudjak rá rendesen írni, ha csúnyán írjak átjavítsa, ne csússzon sokat az írás megjelenítése a tollmozgáshoz képest stb. Nagyon szeretem az apple termékeket de ha esetleg valaki más márkát ajánl, szívesen fogadom!



júl. 20. 15:27
 1/6 Zcom09 válasza:
32%

Őszintén szolva egy tablet ilyen célra nem a legjobb. Egy billenytűzet egyszerűen csak jobb jegyzetelésre, mint egy érintőképernyő.


Az egyetlen előnye az lenne hogy könnyebb rajta rajzolni, mondjuk szerves reakcióegyenleteket. De ezt egy laptopon is meglehet csinálni, és sokkal ritkábban lesz erre szükséged mint azt gondolnád.


Egy egyszerű chromebook esetleg kiegészítve egy grafikus táblával, sokkal hatékonyabb és olcsóbb is.

Persze ha van rá pénzed akkor egy ipadel is meglehet oldani csak sokkal macerásabb lesz.

júl. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ! :)

Igazából azért gondolkodtam csak IPaden+apple pencil/tableten mert van laptopom de jobban szeretem magam leírni a betűket, viszont picit drágállom őket vagyis nem biztos hogy csak jegyzetelésre megérné nekem. Nehéz…

júl. 20. 23:11
 3/6 anonim válasza:
Nekem van laptopom, füzetem és iped-em is...a füzet a legjobb, mert gyorsabban lehet rajta írni és nem merül le vagy a pencil vagy az iped...és sok helyen nem engedik be az egyetemen...csak a füzet...Ez egy ideg drága hobbi is lenne nem utolsó sorban...
júl. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy milyen iPad-et vegyél? –Olyat amire van pénzed... De tényleg, határ a csillagos ég.


Én is most álltam iPad vásárlás előtt (nekem egyetemre kellett) ezért jól körbejártam a témát.


---Ha teljesen újat akarsz:

Akkor mindegy melyiket választod, mindegyik jó választás lehet.

Asszem most a 10.gen(ebben a régebbi chip van), air6, pro m4-ek közül választhatsz az applenél.

De viszonteladóknál még lehet találni air 5 vagy m2 pro vagy 9.gen modelleket.


Én speciálisan csak m-es chip-el szerelt modellt választanék, elvileg ezek jóval több ideig lesznek támogatva.


Air 5 már m1 chippel szerelt és lehet már találni 200e forint körül, sztem ez az egyik aminek legjobb az ár-érték aránya.


A másik ami jó választás lehet az a iPad 10.gen, ebben a régebbi chip van de 160e forint körül már lehet találni.


Mindjárt folytatom a használtakkal.

júl. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 4-es.


---Ha a használt vagy a felújított is megfelel:

Akkor mindig nézd az akku kapacitást, van hogy úgy árulják hogy felújított de akkut nem cserélnek benne.


A modellek amik felújítottan jó választások lehetnek:

iPad pro m1, air 5.,air 4 (de ez a régi chippel van szerelve), 10.gen, 9.gen


Ha szükséges az új chip:

M1-es pro modellt már lehet találni 300e alatt ami szerintem igen jó ár egy ilyen készülékér.

Az air 5-nek nem nagy különbség van a felújított és az új ára között úgyhogy annál csak az újat vásárolnám.


Ha nem szükséges a régi chip:

iPad Air 4-et már felújítva lehet találni 150e forintért de 160-ért lehet találni ÚJ iPad 10-et ami kb. ugyan azt tudja.


Mindjárt folytatom a konklúzióval.

júl. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 4-es


---Konklúzió:

Természetesen minél nagyobb a kijelző, minél nagyobb a tárhely annál drágábbak a modellek, ha van egy laptopod amin tarthatnád a fájljaidat akkor egy 64gb-os tárhely is elég lehet. Bár ez a 64gb elég kevés, viszont a legtöbb modellt csak ilyen tárhellyel lehet megtalálni.

--------------------------------------------

Szerintem ami MOST ár-érték arányban a legjobban megéri:

- iPad Pro m1 125 gb 11" (felújítottan) - kb.300e Ft

- iPad Air 5 m1 64gb 10.9" (újonan) - kb. 220e Ft

- iPad 10.gen régi chip 64gb 10.9" (újonan) - kb. 150e Ft


----------------------------------------------

Felsorolásból kihagyott modellek:

Kihagytam a 2018-as pro modellt használtan ezek közül is lehet jókat-jó áron kifogni. Valamint még kihagytam a 8.gent de én már ilyen nem vennék mert attól hogy olcsó még nem biztos hogy megéri az árát.

----------------------------------------------

Felsorolásból azok a modellek amiket nem választanék:

-9.gent nem választanám mert az még az elavult régi dizájnnal jött ki.

-Air 6-ot szintén nem választanám mert kb. annyi pénzért amennyibe kerül már meg lehet venni az m2 pro modellt.

júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!