Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Házilag lehet ellenőrzi hogy...

Házilag lehet ellenőrzi hogy egy konnektor földelve van e?

Figyelt kérdés
jún. 26. 02:40
1 2 3
 11/28 Morzsi007 ***** válasza:
43%

#8


A kérdésre próbáltam válaszolni. “Házilag”

Vannak helyek, ahol még mindig nincs földelés bekötve a konnektoroknál, a kérdező gondolom ezt szeretné megtudni nála mi a helyzet. Amit írtam, azzal ellenőrizhető valamilyen szinten. Régi házak, földelő szonda hiánya stb ellenőrzései, már a következő lépés.

Ennyire ne menjünk bele a részletekbe, mi rohadt, mi nem, stb. Honnan tudod kinek milyen High Tech műszere van?

jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Szervizmérnök úr ***** válasza:
53%
Továbbra sem mellékes, hogy van FI-relé vagy nincs, mivel a teszt is egyszerűbb, ha van.
jún. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Szervizmérnök úr - a FI-relé hiánya is ad lehetőségeket, például egy rezsón keresztül meg lehet küldeni árammal a védővezetőt, így a teszkós multimétert voltmérő funkcióra kapcsolva könnyen megmérhetjük annak az üzemi ellenállását - ez számít professzionális minőségű ellenőrzésnek!


Persze ha ilyet csinálunk, akkor arra is kell ügyelni, hogy a mérésünk ne adjon idegenfeszültséget más készülékek vázára, tehát szólunk a lakásban élőknek, utána az egész körön mindent lekötünk és rendesen átnézünk.

jún. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Arról van szó hogy elég régi ház, a konnektorok régen biztosan nem voltak földelve de elméletileg egy villanyszerelő megcsinálta a földelést valamikor viszont tapasztalok olyasmit hogy néha ráz a számítógép amit lehet a táp hibája okoz és nincs köze a konnektorhoz, ezt szeretném kideríteni hogy ki a ludas akkor
jún. 27. 01:08
 15/28 anonim ***** válasza:

Kérdező - ilyen esetben le kell deklizni a konnektorokat, és végig kell vizsgálni, hogy mi és hogy van bekötve.


Régen szabványosnak számított, ha nem volt külön védővezeték behúzva, csak egy PEN vezeték. Csak a sérülékeny flexibilis vezetékeknél kellett különválasztani a két szálat, tehát ez a csatlakozóaljzatokban volt eszközölve.


Én most egy olyan házban lakom, ahol minden konnektor így van kiépítve, ráadásul alumínium vezetékekkel. Ha felmerül a hiba gyanúja, akkor átnézem azt a vezetékágat. Ha egy rég nem használt konnektorra nagy fogyasztót akarok csatlakoztatni (vagy fontosat, pl. hűtőgépet), akkor is ellenőrzöm a konnektort és meghúzom a csavarokat az aluvezetékeken.


A házam több mint ötven éves, és az építése óta nem járt benne villanyszerelő. 30 éve én tartom karban a villanyszerelvényeket, és nem izgatom magam FI-relékkel meg hasonló vadvédelmi felszerelésekkel. Minden működik, minden biztonságos és nem húznak le pénzel a jött-ment "szakemberek" - nekem ez a fontos!

jún. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Morzsi007 ***** válasza:

Mit jelent, hogy ráz? Megcsíp, bizsergető érzés vagy komolyabban a dolog?

Az előbbit nem fogja megoldani a földelést.

jún. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
49%
#16 - Morzsi007 - megoldja, mert az a dolga. Egy elektromos készülék semennyire sem ingerelheti a felhasználó testét árammal, kivéve ha pont erre a célra lett kitalálva!
jún. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Meg szokott csípni általában az usb portok vagy a gépház fém részei
jún. 27. 12:50
 19/28 Morzsi007 ***** válasza:
Tv vagy internet szolgáltatás koax kábelen jön? Ha igen, akkor ott lesz a gond.
jún. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Gyakori93 ***** válasza:
55%

A számítógép ház azért ráz mert nincs földelés a konnektorban.

A pc táp felépítéséből adódoan van egy bizonyos feszültség a táp burkolatán, és ezáltal a gépházon is. Ha sérült a gépház festése, meg is rázhat.


Előző hónapban, engem négyszer rázott meg a számítógép, és a hozzá kapcsolt kormány fém pedálja. 😂

Sajnos régen épült a ház, és a "meleg burkolatú" helységekben nincsenek földelve a konnektorok.

jún. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!